Zkáza Dejvického divadla se blíží. Nový seriál exkluzivně uvedou vybraná kina

Ještě před televizní premiérou uvede několik kin nový seriál Zkáza Dejvického divadla. V jediném večeru zahrají vybraná kina celou sérii najednou. V režii Miroslava Krobota se v nich představí kompletní ansámbl oblíbené dejvické scény, tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale také ostatní zaměstnanci. A všichni hrají sami sebe.

Všech šest dílů nového seriálu České televize promítnou vybraná kina v exkluzivní předpremiéře v jeden jediný večer 27. února 2019, láká diváky Radek Pavlovič za společnost Aerofilms. Informace o tom, kde bude možné film v předpremiéře zhlédnout, se objeví na webu Divadlovkine.cz.

Seriál České televize vypráví o tom, jak je vedení Dejvického divadla vystaveno nečekané zkoušce. Divadlo nezíská grant na svou činnost a je postaveno do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat samo o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Existence scény neodvratně míří ke zkáze.

„Během půl roku mezi tím, kdy vznikla první verze scénáře a kdy jsme začali natáčet, měli herci ke svým postavám spoustu připomínek, které poté Ondřej Hübl a Miroslav Krobot zapracovali do finálního textu. Zároveň byl při natáčení určitý prostor pro improvizaci, takže spousta replik vznikla až na place a u stolu při psaní by se ani vymyslet nedaly,“ uvedl umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička.

V seriálovém maratonu se představí celé Dejvické divadlo. Sami sebe si zahráli Miroslav Krobot, Ivan Trojan, Simona Babčáková, Lenka Krobotová, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Martin Myšička, Klára Melíšková, David Novotný, Hynek Čermák nebo Martha Issová. Soubor se objevil již v seriálu Čtvrtá hvězda, který Česká televize uvedla před čtyřmi lety.