V posledních letech se cosi změnilo, říkají Larkin Poe o předsudcích i o zájmu mladých o žánr

3 minuty
Události v kultuře: Larkin Poe mluví o svém vztahu i předsudcích
Zdroj: ČT24

V Praze vystoupila americká blues-rocková dvojice Larkin Poe, kterou tvoří sestry Lovellovy. Tradiční americký žánr obtěžkaný macho imagí dokázaly osvěžit a nabídnout i nejmladší generaci. Jako zdatné kytaristky mají zároveň respekt žánrových osobností. Letos vystoupí také na Colours of Ostrava.

„Měly jsme to štěstí, že jsme vyrůstaly na tradiční americké hudbě, když jsme byly malé, hlavně na bluegrassu, takže to byla součást našeho života,“ sdělila v rozhovoru pro Události v kultuře Rebecca Lovellová. Se sestrou se tak necítily jako typické teenagerky, protože se zajímaly o původní americkou hudbu.

„Ale v posledních pěti, deseti letech se něco změnilo. Měly jsme možnost jezdit po celém světě a hrát před mladým publikem. Najednou tomu byli teenageři vystaveni a řekli si: o tom jsme neměli ponětí, že by se nám mohl líbit blues a tradiční americká hudba. Tak a jsme tady,“ dodává.

Vždy se prý snažily být hlavně samy sebou. „Vždycky nás zajímala spousta hudebních žánrů. Máme rády popmusic, klasický rock. A to, že jsme to vnesly do toho tradičnějšího žánru, nám přišlo zcela přirozené,“ doplňuje Megan Lovellová.

Čelily předsudkům

Být hudebními partnerkami a sestrami zároveň je prý jasná výhoda. „Máme skvělý vztah, pracovaly jsme na něm opravdu dlouho. A rve mně srdce, když vidím, jak se rozpadají sourozenecké kapely,“ říká Rebecca Lovellová. Celému hudebnímu průmyslu podle ní dominují muži.

„Nevím, jestli bych to nazývala diskomfortem, ale cítily jsme se jako outsideři, obzvláště když jsme začínaly. Byly jsme na festivalech jedinou ženskou bluesovou kapelou. A lidé si na nás dělali názor, podle toho, jak vypadáme, ne jakou hudbu děláme nebo o jakou hudbu se zajímáme,“ míní Rebecca Lovellová.

„Ale myslím, že bylo inspirující, opět, v posledních pěti, deseti letech, vidět tu proměnu, že lidé nás mnohem více akceptují a nesoudí nás podle toho, jak vypadáme. Být na festivalech a vidět tolik žen hrát, to je zkrátka fantastické,“ dodává.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Ruský útok zranil desítky lidí v Charkově, v Oděse zasáhl historické centrum

Rusko v noci na čtvrtek podniklo rozsáhlý dronový útok na jihoukrajinskou Oděsu, přičemž poškodilo civilní infrastrukturu a architektonické památky v historickém centru, které je pod ochranou UNESCO. Uvedly to místní úřady. Nejméně čtyři lidé utrpěli zranění. Více než čtyřicet zraněných včetně šesti dětí hlásí Charkov, na který okupanti svrhli během dne letecké pumy. Sedm lidí zranili Rusové také při útoku na Čerkasy.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Expo 2025 v Japonsku hostilo Český národní den

Světová výstava Expo v Ósace ve čtvrtek hostila Český národní den, zahájily ho česká a japonská hymna v podání Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu. Národního dne se účastnil prezident Petr Pavel i japonská princezna Takamado. Expo je podle Pavla přehlídkou špičkových technologií, výjimečné architektury a národních identit. Především je ale prostorem, kde se potkávají různé kultury a společně hledají odpověď na otázku, jak by měla vypadat budoucnost, prohlásil.
včeraAktualizovánopřed 14 hhodinami

Stát znovu zvažuje aukci zámku Štiřín, obec Kamenice má zájem o část areálu

Majetkový úřad by mohl v budoucnu vyhlásit novou elektronickou aukci zámku Štiřín. Nabízel by ho ale s menším areálem než teď. O část nemovitosti má dlouhodobě zájem obec Kamenice. Její vedení jedná s úředníky o bezúplatném převodu. Kolem zámku vede cesta, chodník však chybí, obec má projekt hotový, ale pozemek patří státu. Kromě chodníku chce Kamenice získat i další část zámeckého areálu pro školku. Jednání se státem pokračují.
23. 7. 2025

V nové pohádce může být princezna stokrát jinak

Nový pohádkový příběh podle knihy Tomáše Belka se točí mimo jiné na zámku v Náchodě. Film Princezna stokrát jinak vstoupí do kin v lednu příštího roku.
23. 7. 2025
Načítání...