Přímý přenos Oscarů přivítá v kinech Doktor Smrt

Praha - Přímý přenos letošního udílení cen americké filmové akademie se bude v noci z neděle na pondělí promítat v pražském kině Světozor, olomouckém kině Metropol a v multikině v Banské Bystrici. Před samotným začátkem vysílání uvidí pražští, olomoučtí i slovenští diváci film Doktor Smrt v hlavní roli s Al Pacinem a součástí programu bude i křest knihy věnované historii Oscarů.

Do Světozoru mohou návštěvníci přicházet v neděli od 23:00 hodin. Od 23:15 se zde bude promítat celovečerní film Doktor Smrt o sériovém vrahovi - lékaři Jacku Kevorkianovi, za jehož herecké ztvárnění získal Al Pacino Zlatý glóbus. V 1:20 bude pokřtěna nová česká kniha Oscara získává… filmového publicisty a novináře Stanislava Šulce.

Promítání samotného živého přenosu začne v 1:30. O překlad a komentář o dění z oscarového večera z Los Angeles se postarají filmoví publicisté František Fuka, Tomáš Baldýnský a moderátor pražského Rádia 1 Alexandr Michailidis.

V Olomouci začne program již ve 20:00. Před přímým přenosem se budou promítat dva filmy z produkce HBO - Temple Grandinová a Doktor Smrt. Na Slovensku je začátek naplánován na 23:00 a před přenosem bude v banskobystrickém kině Evropa Cinemas promítnut opět film Doktor Smrt.

Zájemci o vstup na akci se musí předem registrovat na stránkách filmového webu csfd.cz.

Nejvíc nominací na Oscara získala Králova řeč režiséra Toma Hoopera - obdržela jich dvanáct včetně královské kategorie Nejlepší film. V závěsu za tímto filmem zůstal s deseti nominacemi western Opravdová kuráž režisérských bratrů Ethana a Joela Coenových. Po osmi nominacích získaly americké snímky Počátek a The Social Network.

Colin Firth ve filmu Králova řeč
Zdroj: ČT24/Bontonfilm
Vydáno pod