Nominace na Czech Press Photo: uprchlíci, bezdomovci, politici

Dvaadvacátý ročník Czech Press Photo vybírá ty nejlepší snímky z 5861 fotografií od 349 fotografů z Česka a Slovenska. Vítězové jednotlivých kategorií a autor Fotografie roku 2016 budou vyhlášeni 21. listopadu. Nominace zveřejnila mezinárodní porota 17. října, prohlédněte si je ve fotogalerii.

Počet přihlášených autorů se oproti loňskému roku zvýšil o 58, počet soutěžních fotografií vzrostl o 2150. Soutěžící mohli přihlásit své snímky do kategorií Aktualita, Každodenní život, Lidé, o nichž se mluví, Umění, Sport, Portrét a Příroda a věda a nově také do kategorie Problémy dnešní doby a Lifestyle. Porotci vybrali v každé z devíti kategorií tři nominace.

Oceněny budou opět i videopříspěvky. Videosekce se tento rok zúčastnilo 25 autorů, kteří poslali 41 videí.

Veřejnost si nominovaná díla může prohlédnout na stránkách Czech Press Photo, vítěze pak tradičně představí výstava na Staroměstské radnici. Začne v den vyhlášení výsledků, tedy 21. listopadu, a potrvá do konce ledna.  

Fotografií roku se stal loni snímek Jana Zátorského z Mladé fronty DNES zobrazující uprchlíky na maďarsko-srbské hranici. Téma migrace soutěži dominovalo.