Klip týdne: Poláková už není Nafrněná sama. A navíc je i Svobodomyslná

Novou verzi své známé skladby Nafrněná představila přesně před týdnem Bára Poláková. Přizvala si k tomu své neméně známé kamarádky a upozorňuje v ní na téma domácího násilí.

Původní videoklip ke skladbě Nafrněná má od své premiéry na YouTube přes 45 milionů zhlédnutí. Zpěvačka ho nyní představila v novém, akustickém aranžmá a na pomoc si k tomu přizvala i své kolegyně z branže. Spolu s ní tak skladbu zpívají mimo jiné například Ivana Chýlková, Martha Issová, Anna Polívková, Lenka Krobotová, Petra Nesvačilová či Markéta Děrgelová.

„Ráda hledám nové formy a aranže u všech písní. Nafrněnou jsme hráli od našeho prvního koncertu i v akustické verzi a házela trošku jiný rozměr než ta, která je známá. Bylo dlouho ve vzduchu, kdy se ji rozhodneme tak i nahrát,“ popisuje Bára vznik nové verze.

Režisérem videoklipu, jehož se prostřednictvím videohovoru zúčastnilo celkem 16 hereček a jenž otevírá závažné téma domácího násilí, je Vít Klusák. Nová verze skladby nese název Nafrněná & Svobodomyslná, a odkazuje tak zároveň na název knihy Kateřiny Lieskovské. V té autorka popisuje vlastní zkušenost s domácím násilím a do videoklipu se i sama zapojila. 

Nový vizuál tak má daleko širší přesah. „Už skoro rok spolupracuji s dobrovolným sdružením psychologů a psychiatrů – Sociální klinika – které poskytuje sezení těm, kteří nespadají do kolonek pojišťovny a nejsou na tom finančně tak dobře, aby si mohli psychologa dovolit. Zároveň ale řeší složitou životní nebo rodinnou situaci. Přála bych si, aby tenhle náš první společný projekt s Vítem dodal odvahu ženám, které pomoc potřebují, ale bály se o ni říct,“ upřesňuje Poláková.

Narodila se roku 1983 v Kolíně.

Po ukončení EKO Gymnázia v Poděbradech pokračovala oborem činohra na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde byli jejími profesory Jana Hlaváčová, Boris Rösner či Ladislav Mrkvička. Následně se stala členkou Divadla na Vinohradech.

Známou se mimo jiné stala účinkováním v divadelní hře Blonďatá bestie (A studio Rubín), v níž ztvárnila českou političku Kristýnu Kočí.

Jako herečka natočila videoklipy k písním Superstar od uskupení Supercrooo a Láska tě spoutá Petra Muka; jako zpěvačka natočila klip ke skladbě Kráva. V létě 2012 se s Davidem Kollerem autorsky a interpretačně podílela na protestsongu nazvaném Sami (jsme v pr….), který byl složen pro politický kabaret Blonďatá bestie II: Blonďatá bestie vrací úder a jenž reflektuje české politické korupční kauzy.

V roce 2012 se účastnila televizní taneční soutěže StarDance… když hvězdy tančí.

Od podzimu 2013 je jednou z představitelek hlavní role Lucie v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky.

V listopadu roku 2015 vydala své první, eponymní album, kterému v srpnu vyšel první singl Nafrněná s klipem, který natočila Tereza Kopáčová. Za tento singl získala Bára Poláková na výročních Cenách Anděl 2015 cenu za Skladbu roku a zároveň ji Akademie české populární hudby ocenila jako Objev roku. Eponymní album obsahuje i její první známý song Kráva.

V roce 2015 poodkryla veřejnosti rodinnou historii v televizním populárně genealogickém pořadu Tajemství rodu. Díky profesionálním genealogům mimo jiné poznala své vzdálené příbuzné a dozvěděla se více o svém původu.

S partnerem, českým hercem Pavlem Liškou, má dceru Ronju, která se narodila v Kladně 29. září 2015, a dceru Riku, jež se narodila v březnu 2017 v Rakovníku.

Diskografie:
2015 – Barbora Poláková (album)
2018 – ZE.MĚ

Zdroj: Wikipedia

Barbora Poláková
Zdroj: ČT24/FB Barbory Polákové

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Kultura

Koncerty 2025: Do Česka poprvé míří Dua Lipa, vrací se Marilyn Manson

I v roce 2025 se mají hudební fanoušci na co těšit. Česko jako zastávku na svých turné si zapsala pro samostatné koncerty řada hvězd, některé z nich zmiňuje následující fotogalerie. Poprvé například přijede Dua Lipa, naopak třeba Imagine Dragons či Lanny Kravitz se vrací opakovaně.
včera v 07:00

V ateliéru Langhans se nechali portrétovat slavní, připomíná kniha

Dvousvazková kniha System Langhans přibližuje historii ateliéru Langhans, místa, kde se více než sedm desítek let nechávali fotografovat umělci, státníci, vojáci, šlechta i běžní občané. Portrétování u Langhanse patřilo k dobrému bontonu. Publikace vznikla i díky sedmi tisícům portrétů, které kdysi byly pořízeny v tomto ateliéru a později se našly při rekonstrukci domu v centru Prahy.
29. 12. 2024

Zemřela Jana Synková známá z Ypsilonky a Saturnina

V osmdesáti letech zemřela herečka Jana Synková. Synková patřila k oporám divadla Studio Ypsilon, které zakládal její manžel Jan Schmid. Nezapomenutelná ale zůstává i její role tety Kateřiny, kterou ztvárnila ve filmu Saturnin a stejnojmenném televizním seriálu.
28. 12. 2024Aktualizováno28. 12. 2024

Nový film o Robbiem Williamsovi přibližuje zpěvákův život svérázně

Životopisný film Better Man přibližuje vzestupy i pády zpěváka Robbieho Williamse svéráznou formou. V kinech se začal promítat od čtvtka. „Williams je v celém filmu znázorněn jako opičák. Je to proto, že popisuje sám sebe, jak se cítil během svojí kariéry – jako cvičená opice,“ vysvětluje Marta Žurková z Vertical Entertainment. Sám Williams řekl, že se umělci obávají, že si kvůli životopisnému filmu zničí reputaci. „Já to tak nemám,“ tvrdí. V minulosti otevřeně mluvil třeba o svém milostném životě i závislostech na alkoholu nebo drogách.
27. 12. 2024

V Chagallově světě neplatila logika

Obrazy malíře Marca Chagalla se vznášejícími se postavami a podobně fantaskními motivy viděl snad každý. Přesto existuje ještě jiný, složitější Chagall. Chagall za Chagallem, kterého představuje na aktuální výstavě vídeňská Albertina.
27. 12. 2024

Stíhání herce Baldwina definitivně skončilo

Soudní proces s hercem Alecem Baldwinem je definitivně u konce. Baldwin stanul před soudem kvůli obvinění z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchinsové během natáčení westernu Rust. Prokurátorka v pondělí upustila od odvolání proti předchozímu soudnímu zamítnutí obžaloby, informovala agentura Reuters.
24. 12. 2024

Premiérové Tři princezny i „staří známí“. Vánoce na ČT patří pohádkám

Na obrazovce České televize patří Vánoce tradičně hlavně pohádkám. Ta štědrovečerní nazvaná Tři princezny je premiérová. Objeví se i starší snímky, například na druhý svátek vánoční diváci uvidí S čerty nejsou žerty. Od prvního uvedení tohoto filmu letos uplynulo čtyřicet let. Neodmyslitelnou součástí pohádek jsou kostýmy, fundus České televize jich eviduje 150 tisíc.
24. 12. 2024

Kniha ukazuje 150 let měnících se Vánoc

Nová kniha Šťastné a veselé – České Vánoce ve vzpomínkách pamětníků ukazuje, že oslavy Vánoc se do dnešní podoby začaly formovat na přelomu 19. a 20. století s příchodem měšťanské společnosti. Za první republiky vznikla i tradice velkých vánočních stromů na náměstích, od začátku spojená s charitou. Nacisté stromy zakázali, komunisté zase chtěli ze svátků odstranit duchovní rozměr. Návrat některých tradic přinesla až sametová revoluce.
22. 12. 2024
Načítání...