Škoda ukázala skici nového SUV. Chystá se s nimi do Ženevy

Automobilka Škoda Auto představila první skici velkého sportovně-užitkového modelu (SUV) se třemi řadami sedadel. Designová studie VisionS, která předznamenává podobu sériového vozu, bude k vidění na autosalonu v Ženevě v březnu.

Studií VisionS Škoda poprvé ukazuje, jak by mohlo vypadat nové SUV, jež bude prostorově větší než úspěšný kompaktní model Škoda Yeti. Automobil bude mít délku 4,7 metru, šířku 1,91 metru a výšku 1,68 metru. Svými rozměry se podobá například Audi Q5, které je o sedm centimetrů kratší.

Podobně jako u nového SUV Škoda před dvěma lety představila designovou studii VisonC, která naznačila, jak bude o rok později vypadat nová generace Superbu. 

Koho postavit po boku Yeti

Škoda nedávno oznámila, že nebude pokračovat v nástupci modelu Roomster a zaměří se na rozšiřování skupiny vozů SUV, o které je na trhu zájem. Automobilka má v této kategorii zatím jediný model Yeti, kterého loni prodala 99 500 kusů.

V budoucnu by mohla na základě velkého SUV Škody vzniknout karosářská varianta kupé určená zejména pro čínský trh. Hovoří se také o malém crossoveru s menšími rozměry, než má Yeti.

Začátek výroby letos v druhém pololetí

Sériová výroba nového modelu Škody by měla začít v závodě v Kvasinách v druhé polovině roku. Představení finální podoby vozu se čeká na autosalonu v Paříži v září a na trh by se měl dostat na přelomu letošního a příštího roku. Prvním trhem má být tradičně Česko, dále pak Německo a další země. V Číně, kde se čekají největší prodejní objemy, se má začít vyrábět v příštím roce.

V budoucnu by mohla na základě velkého SUV Škody vzniknout karosářská varianta kupé určená zejména pro čínský trh a počítá se i s hybridním pohonem. Hovoří se také o malém crossoveru s menšími rozměry, než má Yeti.