O sklárny Kavalier zatím projevilo zájem 12 investorů

Praha/Sázava (Benešovsko) - O zkrachovalé Sklárny Kavalier v Sázavě na Benešovsku se zatím uchází 12 investorů, další zájemci se mohou přihlásit do 25. června. Dnes to potvrdil Dalibor Hlaváč, ředitel finančního poradenství při prodeji a nákupu společností Deloitte Advisory, která spolu s insolvenčním správcem výběrové řízení na prodej vyhlásila. Sklárny jsou jedinou fungující společností zkrachovalé skupiny Bohemia Crystalex Trading (BCT).

Na prodej je výrobní podnik včetně poboček, zásob i pohledávek, samostatně se prodávají ostatní nevýrobní objekty, jako jsou byty, vily, sklad v Chebu nebo rekreační zařízení. „Mezi subjekty, které o tuto investiční příležitost projevily zájem, jsou jak místní, tak mezinárodní oboroví i finanční investoři,“ doplnil partner finančního poradenství Deloitte Josef Kotrba.

Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. Firma s 1100 zaměstnanci patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům využívajícím technologii boritokřemičitého skla SIMAX. Zhruba 90 procent produkce se vyváží do 67 zemí, největšími odběrateli jsou země Evropské unie, Rusko, USA a Izrael. Loni uskutečnila sklárna zakázky za 1,5 miliardy korun, a to
navzdory finanční krizi, do níž se celá skupina dostala. I letošní tržby by měly překročit 1,4 miliardy korun.