Nejvyšší mrakodrap Prahy míří do vlastnictví investiční společnosti České spořitelny

REICO investiční společnost České spořitelny může koupit City Tower od skupiny PPF Petra Kellnera. Prodej posuzoval antimonopolní úřad a schválil ho. Rozhodnutí je už pravomocné. City Tower na Pankráci je nejvyšší budovou v Praze a druhou nejvyšší v zemi.

„V rámci správního řízení ÚOHS zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj. Úřad vedl pouze zjednodušené řízení, posuzoval oblast pronájmu kancelářských prostor. O transakci už dříve spekulovaly Hospodářské noviny s tím, že cena objektu by se mohla pohybovat kolem 180 milionů eur (4,9 miliardy korun).

Realitní fond České spořitelny už letos koupil za 681,4 milionu korun (25,2 milionu eur) administrativní budovu Rohan Business Center v pražském Karlíně. Objekt přebírá od rakouské developerské společnosti Karimpol Group.

Fond tak nyní vlastní deset budov v tržní hodnotě zhruba 7,02 miliardy korun. Vedle nově koupené budovy má realitní fond České spořitelny dalších pět objektů v Praze a dva v Bratislavě. Po jedné budově fond vlastní v Brně a Českých Budějovicích.

Investiční společnost získala druhou nejvyšší budovu v Česku

ČS nemovitostní fond, spravovaný firmou Reico investiční společnost České spořitelny, vznikl v roce 2007. Podle spořitelny je největším a nejstarším podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Ke konci března hodnota kapitálu fondu přesáhla devět miliard korun a investovalo do něj téměř 40 tisíc podílníků. Za posledních pět let je roční výnos fondu 2,8 procenta.

Kancelářská budova City Tower na pražském Pankráci je vysoká 109 metrů a po brněnském mrakodrapu AZ Tower je druhou nejvyšší budovou v Česku. V Praze si ale stále drží prvenství.