Metro do Motola postaví Metrostav a Hochtief

Praha – Tendr na dostavbu prodloužení trasy A pražského metra do Motola vyhrály firmy Metrostav a Hochtief. Ostatní účastníci výběrového řízení se ještě mohou odvolat, informaci proto nechtěli zástupci Metrostavu komentovat. Celkové náklady na výstavbu mají činit zhruba 18,7 miliardy korun, z toho více než osm miliard má tvořit dotace z evropských fondů.

O vítězi se podle mluvčího pražského dopravního podniku Ondřeje Pečeného rozhodlo už před dvěma týdny. „Čekáme, až uplynou zákonné lhůty, ve kterých se mohou ostatní firmy odvolat,“ poznamenal Pečený. Teprve pak, pokud se tedy nikdo z účastníků tendru neodvolá, je možné podepsat smlouvu.

Vítězové zatím rozhodnutí nechtěli komentovat. Mluvčí Metrostavu František Polák řekl, že se dodavatelé vyjadřují až ve chvíli, kdy je kontrakt podepsán. Kromě Metrostavu a Hochtiefu se užšího kola výběrového řízení zúčastnily také firmy OHL SŽ a Strabag.

Dopravní podnik už dříve doufal, že by se mohlo začít stavět ještě letos v prosinci. V současnosti to ale vypadá, že se stavba zahájí až na začátku příštího roku.

Prodloužení trasy metra A v délce 12,9 kilometru bude rozděleno do tří etap. První bude dlouhá asi šest kilometrů a povede ze stanice Dejvická přes stanice Červený Vrch, Veleslavín a Petřiny do Motola. Druhá, celkem 4,3 kilometru dlouhá etapa, napojí stanice Bílá Hora, Dědina a Dlouhá Míle. Poslední a nejkratší úsek má zahrnovat stanice Staré Letiště a Letiště.

Metrostav
Zdroj: ČT24/http://images.google.cz/images?hl=cs&q=metrostav&l