Kapsch bude opravovat palubní jednotky pro mýtný systém

Praha - Společnost Kapsch Telematic Services získala zakázku na opravu palubních jednotek, které musí mít řidiči nákladních vozidel a autobusů pro jízdu. Jde o krabičku, která zajišťuje komunikaci mezi nákladním vozem a mýtnou bránou. Podle Mladé fronty Dnes zakázku získal Kapsch díky mýtné smlouvě bez soutěže. Kvůli dvěma dodatkům zaplatí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za tuto službu přes 84 milionů korun.

Firma Kapsch dá do pořádku 103 000 jednotek, v přepočtu na kus náklady činí 815 korun. Nová jednotka stojí zhruba 1 500 korun. Na zakázce spolupracovala s ŘSD jako u celého mýtného kontraktu Advokátní kancelář Jansta, Kostka.

Ředitel firmy Kapsch Karel Feix upřesnil, že jde o jednotky, které přestaly fungovat nebo je poškodili jejich uživatelé. „Jsou již po záruce, ostatní jsou servisovány automaticky,“ uvedl Feix. Dodal, že zakázka je z velké části samofinancována propadlými kaucemi uživatelů.

Označení mýta
Zdroj: ČT24

Po českých silnicích jezdí více než 600 tisíc palubních jednotek od Kapsche. U 90 tisíc nebude stát za opravy platit nic, záruka je na ně na celou dobu kontraktu do roku 2016. Kapsch za poslední rok získal od ŘSD díky smlouvě na provoz mýta další zakázky za 110 milionů korun.

Vydáno pod