Vaporizéry a léčba - začíná konopný veletrh Cannafest

Praha - Třetí ročník mezinárodního konopného veletrhu Cannafest začíná na výstavišti v pražských Holešovicích. Potrvá do neděle a představí se na něm více než 130 vystavovatelů z 18 zemí světa. Akce, která chce rozšiřit znalosti o marihuaně, nově nabídne i ukázky pěstební techniky z Británie a Spojených států i přední nizozemské semenné banky.

Vstup Daniela Stacha z Cannafestu (zdroj: ČT24)

Vystavovatelé se představí v šesti hlavních kategoriích: Přírodní zdroje, Pěstování, Doplňky, Umění, Média, Instituce. Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program s konopným občerstvením, oblečením, kosmetikou nebo stavebními materiály z konopí. „Samozřejmostí je účast předních growshopů nejen z České republiky, pestrou nabídku rozšíří rovněž firmy nabízející vaporizéry či jiné kuřácké potřeby,“ píše se na webu veletrhu.

Součástí je třídenní odborná konference Konopí - objevený potenciál, které se zúčastní 25 odborníků z jedenácti zemí. Promítat se budou mimo jiné autorský film Rok konopí a celovečerní životopisný snímek Mr. Nice. Program kina naleznete zde.

Venkovní plochu oživí Rolls and Smoking Chillout Zone, která bude umístěna před hlavním vchodem do Průmyslového paláce. „Chillout zóna slavila úspěch již loni, proto věříme, že i letos návštěvníci ocení její příjemnou atmosféru v netradičním stanu za hudebního doprovodu mnoha DJs. Specialitou chilloutu bude letos japonská čajovna se sushi barem,“ zve návštěvníky ředitel veletrhu Lukáš Běhal.

Cannafest
Zdroj: ČT24/VLP/Isifa

V České republice budou lidé možná brzy moci legálně využívat konopí k léčebným účelům, příslušná novela je před závěrečným schvalováním v Poslanecké sněmovně. Koupit konopí by si lidé mohli patrně na elektronický lékařský předpis, aby nebylo možné drogu zneužívat.

Proti rakovině, roztroušené skleróze, ekzému

Marihuanu je možné využívat například ke zmírnění příznaků rakoviny, roztroušené sklerózy nebo atopického ekzému. Předloha neznamená legalizaci této drogy ani legalizaci pěstování konopí pro léčebné účely doma, jak po tom volají aktivisté.

Voliči v amerických státech Washington a Colorado tento týden v referendu schválili legalizaci marihuany. Oba státy se stanou prvními v USA, kde bude užívání této drogy i pro rekreační účely legální. Federální orgány jsou však připraveny legalizaci napadnout.