Tragická nehoda: D1 se pohnula až po čtyřech hodinách

Všechromy (u Prahy) - Vážná hromadná nehoda nákladních a osobních aut uzavřela dnes ráno dálnici D1 na 17. kilometru ve směru na Brno. Kamion nedaleko Všechrom přejel z neznámých příčin do protisměru, kde se srazil se třemi osobními auty. Při střetu zemřel řidič nákladního auta a řidič jednoho osobního vozu. Více než čtyři hodiny nemohli řidiči dělat nic jiného než čekat, jedním pruhem byl tah zprůjezdněn až po půl desáté. Před desátou se otevřel druhý ze tří pruhů a až večer kolem šesté hodiny se tam podařilo zprůjezdnit všechny jízdní pruhy. Během odpoledne silničáři opravovali i poškozená svodidla.

Nehoda se stala před půl šestou ráno, její následky tak vážně postihly dopravu v pondělní ranní špičce. Nejdříve se střetly dva kamiony, které jely na Prahu. Jeden z nich poté prorazil svodidla a dostal se do protisměru, kde se srazil se třemi osobními auty.

Jedno vozidlo bylo podle hasičů hodně zaklíněné pod kamionem a vyprošťování usmrceného čtyřiapadesátiletého řidiče trvalo minimálně hodinu. Spolujezdec řidiče kamionu vyvázl se zraněním. Nejspíš proto, že spal na lehátku za sedadly.

Nahrávám video
Reportáž Antonína Šimůnka
Zdroj: ČT24

Odstraňování vraků aut trvalo celkem přes tři hodiny. Z havarovaného kamionu vyteklo i 300 litrů nafty, která protekla do kanalizačních vpustí a dostala se do nedalekého potoka u obce Kunice. Hasiči museli instalovat norné stěny, aby se nerozšířila.

Před nehodou se vytvořila kolona, ve které uvázla auta, která už minula sjezd na 15. kilometru. Tam začala policie po nehodě odvádět dopravu na souběžnou silnici. Před sjezdem se vytvořila další kolona.

Vyšetřování zatím uzavřené není, ale únavu řidiče kamionu jako pravděpodobnou příčinu tragické havárie nevylučují ani policisté.

Kamion po nehodě na D1
Zdroj: ČT24

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Na stres z válek pomůže mediální dieta, radí psycholožka

Změny klimatu, dopady nástupu umělé inteligence, rusko-ukrajinská válka a teď i konflikt s Íránem. Lidé v současném světě čelí enormní vlně negativních zpráv. Psycholožka Alena Slezáčková radí nasadit mediální dietu, tedy vybalancovat míru informací a nenechat se jimi zahltit. Naopak varuje před permanentním scrollováním na mobilu. Před malými dětmi by se situace neměla bagatelizovat, míní rovněž psycholožka.
před 54 mminutami

Registr zahraničních vazeb není šikana, řekl Vondráček. Richterová mluví o klacku na nepohodlné

Poslanci vládní koalice připravují návrh zákona, dle kterého by se měly organizace se zahraničními vazbami povinně registrovat. Návrh zákona budí kontroverze. Opozice se plánuje obrátit na Ústavní soud, pokud zákon bude implementován. Debaty v Událostech, komentářích se zúčastnili místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček a místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Podle Vondráčka se nejedná o šikanu občanů, avšak přiznává, že první verze zákona je napsaná příliš vágně. Richterová oponovala, že účelem zákona je mít „klacek na nepohodlné“. Diskuzi moderoval Daniel Takáč.
před 2 hhodinami

UHN1JEDU nebo PIV0TEKA. Značek na přání výrazně přibylo

Obce loni vydaly rekordních téměř sedm tisíc registračních značek na přání. Podle dat ministerstva dopravy je to o tisíc více než v roce 2024. Za deset let, kdy řidiči mají možnost o značku na přání požádat, se jich do provozu dostalo zhruba 46 tisíc. Na silnicích tak jezdí vozidla například se značkou CHC1KAFE nebo MAMHLAD1.
před 3 hhodinami

VideoKlíšťata jsou velmi aktivní, experti nabádají k očkování

Konec zimy ve znamení slunečných a teplých dnů probudil klíšťata. Podle parazitologů jsou aktivní od konce února. Ve městech jsou přitom infekční častěji než v přírodě. Lymské boreliózy je letos už 916 případů – oproti loňsku trojnásobek. Experti radí nechat se očkovat proti encefalitidě, u boreliózy vakcína neexistuje. Klíčové je proto klíště odhalit co nejdřív a bezpečně ho odstranit.
před 3 hhodinami

VideoPropagace jádra se změní, řekl nástupce Drábové Kochánek

Propagace jaderné energetiky se změní a komunikace už nebude vázána na jednu osobu. V Interview ČT24 to uvedl nový ředitel Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Štěpán Kochánek. Zasadit se chce o to, aby udržel dosavadní dobrou globální pověst této instituce. Moderátor Jiří Václavek s Kochánkem hovořil také o odkazu jeho zesnulé předchůdkyně Dany Drábové, změně přístupu Evropské komise k jádru či dostavbě Dukovan.
před 4 hhodinami

Sociálním službám dle asociace chybí až dvě miliardy, resort pošle méně

Na provoz domovů pro seniory a dalších podobných zařízení chybí v rozpočtu až dvě miliardy korun. Sumu vyčíslila Asociace poskytovatelů sociálních služeb s tím, že bez doplnění peněz hrozí v krajním případě výpovědi pečovatelkám nebo krácení jejich odměn. Ministr práce Aleš Juchelka (ANO) slibuje, že teď do systému pošle miliardu a čtyři sta milionů.
před 5 hhodinami

VideoNávrh chce „povýšit“ odmítnutí testu na alkohol a drogy na trestný čin

Poslanec ANO Martin Kolovratník chce prosadit zpřísnění postihu řidičů, kteří se odmítnou podvolit testu na alkohol a další návykové látky. Chce, aby dotyční nebyli posuzovaní za přestupek, ale trestný čin. Podporu má i u řady dopravních expertů – policejní data totiž ukazují, že ročně odmítne „dýchnout“ až sedm tisíc řidičů. Za to jim nyní hrozí pokuta 25 až 75 tisíc korun, šest trestných bodů a zákaz řízení až na tři roky. Opilí nebo zdrogovaní řidiči zaviní ročně skoro pět tisíc nehod, vloni kvůli nim zemřelo sedmdesát lidí.
před 15 hhodinami

Advokátní komora podala kvůli bitcoinům kárnou žalobu na advokáta Titze

Česká advokátní komora (ČAK) podala kárnou žalobu na brněnského advokáta Kárima Titze v souvislosti s jeho působením v takzvané bitcoinové kauze. Titz zastupuje dříve odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který loni věnoval resortu spravedlnosti bitcoiny v miliardové hodnotě. Advokát dle ČAK neprovedl důslednou kontrolu původu bitcoinů, sdělila ČT mluvčí komory Iva Chaloupková. Po kritice za přijetí daru rezignoval tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Blažek (dříve ODS). Vyjádření Titze ČTK shání. Seznam Zprávy uvedly, že Titz začal převádět nemovitosti na svou ženu.
včeraAktualizovánopřed 19 hhodinami
Načítání...