Případ lékaře, který si nechal platit za neexistující léčbu, pokračuje

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 bude pokračovat v projednávání případu lékaře Zbyňka Veselského. Lékař údajně na třech pacientech vylákal přes tři sta tisíc korun s tím, že jim stanovil špatnou diagnózu a slíbil jim nestandardní léčbu či speciální vyšetření. Veselský, kterému v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení, svou vinu popřel. Vše podle stejného scénáře: doktor Veselský řekl pacientovi, že je nemocný, a nabídl mu léčbu, avšak ne zadarmo. Následně si nechal platit za speciální léčbu, která ve skutečnosti neexistovala. Tento scénář opakoval podle obžaloby Zbyněk Veselský nejméně třikrát a měl si tak přijít až na tři sta tisíc korun.

Jedním z pacientů, které měl urolog falešně léčit, byl Jindřich Popelář. Diagnostikoval mu rakovinu močového měchýře. Muž ale poté zjistil, že rakovinu vůbec neměl, a udal ho. Následovala další obvinění od ostatních pacientů.

Lékař z Opatovic již jednou souzen byl. Stalo se tak kvůli případu, kdy se v roce 2000 podílel na vyoperování nesprávné ledviny pacienta. Od soudu odešel s osmiměsíčním podmíněným trestem. Pacient následkem této pokažené operace, při které přišel o jedinou zdravou ledvinu, v polovině roku 2004 zemřel.

2 minuty
Veselského kauza pokračuje
Zdroj: ČT24

Na podzim 2003 zase urolog vykázal falešnou operaci. Kvůli tomu ztratil místo v královéhradecké fakultní nemocnici, kde do té doby působil.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Vnitro požádá o vynětí z unijní migrační solidarity

Ministerstvo vnitra požádá Evropskou komisi o úplné osvobození od solidárních příspěvků. Úřad tak reaguje na zprávu unijní exekutivy o migraci a azylu. Podle Komise spadá Česko kvůli vysokému počtu uprchlíků z Ukrajiny do kategorie zemí, které zažívají významnou migrační situaci, proto si může požádat o vynětí z mechanismu solidarity.
včeraAktualizovánopřed 2 hhodinami

Hosté Fokusu Václava Moravce diskutovali o politických kompromisech

Listopadový díl pořadu Fokus Václava Moravce se věnoval významu kompromisů a ústupků v politice. Pozvání přijali bývalý premiér Mirek Topolánek, senátorka a bývalá disidentka Hana Kordová Marvanová, bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, historik Jaroslav Šebek, farářka Martina Viktorie Kopecká a psychoterapeut Jan Vojtko.
před 2 hhodinami

Ptačí chřipka se potvrdila ve dvou chovech

Ve velkochovu kachen ve Valdíkově na Třebíčsku se vyskytla ptačí chřipka, potvrdily laboratorní testy. V chovu se kvůli nákaze bude muset utratit osmnáct tisíc mladých týdenních a zhruba 2500 vykrmených kachen. Utrácení začne ve středu ráno, uvedl ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS) Zbyněk Semerád. Nákaza se vyskytla i v dalším chovu drůbeže v Lanškrouně na Orlickoústecku, který čítá asi 55 tisíc nosnic. Zaměstnanci firmy Mach Drůbež a hasiči tam s likvidací začnou ve čtvrtek.
včeraAktualizovánopřed 4 hhodinami

České dráhy kvůli požáru kontrolují „Rohlíky“

České dráhy se v brněnském depu pustily do kontroly vlakových vozů, u kterých hrozí požár. Jde o motorovou jednotku řady 842. Jeden vlak tohoto typu nedokončil 20. října v Nemoticích na Vyškovsku svou cestu z Veselí nad Moravou do Brna kvůli ohni v elektroinstalaci, kvůli kterému shořela celá přední část vozu. Vozy přezdívané Kvatra nebo Rohlíky pocházejí z první poloviny devadesátých let a zhruba před dekádou prošly modernizací. České dráhy provozují třicet sedm takových vozů, z toho dvaadvacet spadá pod brněnské depo.
před 4 hhodinami

Poslanci ustavili většinu výborů a komise

Začala druhá řádná schůze sněmovny v novém volebním období. Prvním místopředsedou sněmovny se v úterý stal v souladu s předpoklady Patrik Nacher (ANO). Rozhodl o tom předseda dolní komory Tomio Okamura (SPD), když stanovil pořadí současné dvojice místopředsedů. V pořadí dalším místopředsedou je Jiří Barták (Motoristé). Dvě zbývající místopředsednické pozice zůstaly po ustavující schůzi z minulého týdne volné.
včeraAktualizovánopřed 5 hhodinami

Hrdinství válečných veteránů uctili lidé v Česku i v zahraničí

Na pražském Vítkově, v Brně i dalších městech si lidé připomněli Den válečných veteránů. Zástupci armády, politici i veřejnost vzdali hold těm, kteří sloužili ve válečných konfliktech. Veterány uctili i v zahraničí, zejména v západní Evropě a zámoří.
před 6 hhodinami

Kratom se od středy bude prodávat jen v obchodech s licencí

Kratom a jeho extrakt se budou moci od středy v Česku prodávat jen dospělým ve speciálních obchodech s licencí. Těch je podle seznamu ministerstva zdravotnictví sedmnáct a žádný z nich nemá e-shop. Prodej v automatech bude zakázaný. Začne tak platit nařízení vlády, které látku řadí na seznam psychomodulačních látek s regulovaným prodejem. Vládní předpis vyšel ve Sbírce zákonů v úterý a v platnost vejde den po svém vyhlášení.
včeraAktualizovánopřed 6 hhodinami

Při zásahu v ŘSD a na dalších místech zadržela policie jedenáct lidí, píše Deník N

Policie v souvislosti se zásahem na několika místech v Česku, mimo jiné v sídle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v Praze a v Hradci Králové, zadržela jedenáct lidí, píše Deník N. Podle jeho informací některé ze zadržených kriminalisté podezřívají ze zločinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, a to v rámci organizované skupiny. Zásah se týkal i ministerstva pro místní rozvoj nebo pardubických vodáren. Předseda jejich představenstva kvůli trestnímu stíhání rezignoval, tvrdí ale, že se stíhání netýká jeho práce pro podnik.
včeraAktualizovánopřed 8 hhodinami
Načítání...