Při sjíždění řeky Opavy se utopila mladá žena

Karlovice - Jedenatřicetiletá žena z Nového Jičína se kolem poledne utopila při sjíždění řeky Opavy v Karlovicích na Bruntálsku. Mladá žena podle mluvčí bruntálské policie Pavly Tuškové jela ve skupince osmi lidí, kteří po dvojicích sjížděli vodu ve čtyřech kánoích. Jedna kánoe se pod splavem převrhla a žena zůstala pod vodou. Jejímu kolegovi se podařilo vylézt na břeh. Vodáci pak bezvládnou ženu vytáhli z vody ven, doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Příčiny utonutí zjišťuje policie.

O topící se ženě se záchranáři dozvěděli krátce po poledni. Když ale na místo dorazila posádka rychlé lékařské pomoci z Bruntálu, nejevila už žena žádné známky života. „Podle svědků se jednalo o vodačku, která se skupinou dalších sjížděla řeku. Po převržení lodě zůstala ve vodě pod splavem, a to podle hrubého odhadu po dobu asi patnácti minut,“ uvedl Humpl.

Záchranáři započali s oživovacími pokusy, a to za pomocí léků a přístrojů. Veškerá snaha obnovit činnost srdce však skončila neúspěchem. Po hodinové resuscitaci tak musel zasahující lékař konstatovat smrt. Podle Humpla si voda na Bruntálsku vybrala další oběť jen čtyři dny poté, kdy v obci Mezina utonul mladý muž.

Vydáno pod