Prezident popřál olympionikům

Lány - Prezident republiky Václav Klaus dnes popřál olympionikům na zámku v Lánech úspěch a dobrou reprezentaci země. Český olympijský výbor (ČOV) a výpravu více než 130 sportovců zastupovali její předseda Milan Jirásek a místopředseda pro ekonomiku Jiří Zedníček. Vedení výboru přijelo prezidentovi představit především nominaci sportovců, kteří míří do Pekingu.

„Věřím, že uspějeme. Že se čeští sportovci neztratí a Česká republika bude na olympiádě vidět,“ prohlásil na setkání prezident republiky Klaus. „Výprava je připravena, je silná a věříme, že udělá i vám radost,“ odvětil mu Jirásek.

Od zástupců Českého olympijského výboru dostal Klaus zlatou pamětní medaili číslo jedna k hrám v Pekingu, plakáty ke všem dosavadním olympijským hrám, sadu odznaků a také reprezentační tričko.

Na krátké setkání prezident Klaus přišel o holi kvůli nedávné operaci kyčelního kloubu. Stejný zákrok absolvoval Jirásek, ale už o několik měsíců dříve. „Takže já se ho budu muset zeptat, jak na tom dneska je. Ale je bez berlí, takže je to asi v pořádku,“ usmíval se Klaus, který kvůli operaci do Pekingu jako čestný host nepojede.

V českém olympijském týmu je nyní 133 sportovců, ve hře je ještě tenista Jiří Vaněk, který je aktuálně jako první náhradník a je velká pravděpodobnost, že se do pavouka olympijského turnaje dostane. Rozhodnout by se mělo dnes.