Pražští radní vyměnili členy dozorčích rad několika dalších městských firem

Pražští radní v úterý odvolali a zvolili nové členy dozorčích rad čtyř městských firem. Změny se dotkly společností Operátor ICT, Kolektory Praha, Obecní dům a Pražská vodohospodářská společnost (PVS). ČTK to potvrdily dva zdroje obeznámené s jednáním městské rady.

Společnost Operátor ICT vznikla v uplynulém volebním období a na starosti má informační technologie. Z její dozorčí rady byla odvolána pětice členů. Mezi nimi je například bývalý pražský zastupitel a současný šéf městské firmy Technologie hlavního města Tomáš Jílek. Odvolané členy nahradila pětice nových.

Stejný počet členů byl odvolán z dozorčího orgánu společnosti Kolektory Praha. Firma se stará o kolektory, tedy podzemní stavby, v kterých vede několik inženýrských sítí. V tomto případě ale radní dovolili pouze tři členy, další místa jsou zatím neobsazena. Mezi nově zvolenými je například starosta Libuše a pražský zastupitel Jiří Koubek (TOP 09). Změny se dotkly také rady Obecního domu.

Sedm členů dozorčí rady bylo odvoláno z PVS, která se stará o městskou vodohospodářskou strukturu. Také je nahradil stejný počet nových členů. 

Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) řekl, že v PVS a Kolektorech nabídla koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu místa v dozorčích radách opozičním ODS a ANO. V PVS tak podle něj bude zastupitel Ondřej Prokop (ANO). „Místo v dozorčí radě Kolektorů Praha připadne ODS,“ dodal Hlubuček. Jeho jméno zatím není známo.

Radní v pozici valné hromady už dříve změnili složení dozorčích orgánů několika společností, mimo jiné dopravního podniku (DPP) nebo Technické správy komunikací (TSK). V úterý budou ještě projednávat složení dozorčí rady Pražské plynárenské holding.