Na rakouských dálnicích turisté opět čelí dopravním zácpám

Řidiči cestující do Slovinska a Itálie přes Rakousko musí i tento víkend počítat se zpožděním a dopravními zácpami. Podle agentury APA se v sobotu ráno vytvořila asi 15 kilometrová fronta před dálničním alpským tunelem Karavanky ve směru do Slovinska. Rakouský autoklub ÖAMTC uvádí jako příčinu zvýšeného provozu zejména druhou vlnu cest na dovolenou z německého Bavorska a Bádenska-Württemberska.

U dálničního tunelu Karavanky na rakousko-slovinské hranici, který je jednou z dopravních tepen mezi severem Evropy a Jadranem, se v sobotu ráno zdrželi řidiči ve směru do Slovinska asi dvě hodiny. Zdržení způsobila i dopravní nehoda v noci, kvůli níž se vytvořily fronty v obou směrech.

Agentura APA upozornila také na zpomalení na brennerské dálnici A13 ve směru z Tyrolska do Itálie, kde u mostu přes říčku Lueg je na úseku asi 100 metrů v provozu jen jeden jízdní pruh kvůli nočnímu vydatnému dešti. Silničáři pracují na odstranění problému, aby mohly být opět v provozu dva jízdní pruhy.

Naopak bezproblémová byla doprava v sobotu ráno na objížďce na štýrské dálnici 19, kde je od čtvrtka zcela uzavřen Gleinalmský tunel. Uzavírka může podle APA trvat až měsíc, její příčinou je poškození tunelu po čtvrteční nehodě, při níž hořel autobus. Objížďka vede přes rychlostní silnice S6 a S35.

obrázek
Zdroj: ČT24

Zpoždění v sobotu ráno postihlo řidiče jedoucí na jih také ve spolkové zemi Salcbursko na dálnici A10 u Flachau a u stanice výběru mýtného St. Michael. Odpoledne očekává rakouský autoklub ÖAMTC dopravní zácpy opačným směrem, trpělivostí se tedy budou muset obrnit řidiči cestující přes rakouské dálnice směrem na sever.

Zřejmě dopravně nejkomplikovanější víkend zažili řidiči jedoucí ve směru ze střední Evropy k Jadranu před týdnem.