Na brněnském výstavišti odstartoval vzdělávací veletrh Gaudeamus

Brno – Na brněnském výstavišti začal veletrh Gaudeamus, na kterém se studentům přestaví přes 200 univerzit, vyšších odborných škol i dalších vzdělávacích institucí. Gaudeamus je největší akcí svého druhu v Česku a letos přijel rekordní počet zahraničních vystavovatelů. Kvůli hospodářské krizi sice ubylo soukromých škol ze západní Evropy, ale vůbec poprvé se přestaví 29 univerzit z Číny.

Ty nabízejí zájemcům především studium v angličtině a výměnné pobyty. S podmínkami studia se mohou zájemci seznámit na čtvrtečním semináři. Další zahraniční vystavovatelé přijeli z Finska, Slovenska, Británie, Německa, Rakouska, Nizozemska, Belgie, Polska a Francie. K zajímavostem patří námořnická škola z Gdyně v Polsku. „Na veletrhu jsou všechny české veřejné i soukromé vysoké školy a většina vyšších odborných škol. Celkem vystavovatelé nabízejí 3500 studijních oborů,“ uvedl ředitel veletrhu Pavel Mikula.

Veletrh Gaudeamus navštěvují každoročně především tisíce budoucích absolventů, ale také učitelé a odborná veřejnost. Letos očekává ředitel veletrhu, že Gaudeamus překoná loňskou třicetitisícovou návštěvnost. Letos podruhé je veletrh spojen s programem Věda pro život, který atraktivní formou představuje vynálezy, špičkové technologické novinky a zajímavé poznatky z přírodních věd.   

Školy také vystavují nejrůznější výsledky vědecké práce na jednotlivých fakultách. „Vybrali jsme například roboty, kteří hrají fotbal,“ uvedl rektor Vysokého učení technického Karel Rais. Hned několik fakult představuje prototypy automobilů.   

Letos poprvé připravili pořadatelé soutěž o nejlepší expozici. Studenti sami ohodnotí jednotlivé informační stánky. Kritériem je kvalita, srozumitelnost a šíře podávaných informací. Program veletrhu najdou zájemci na webových stránkách.

Vydáno pod