Na Olomoucku nepředstavovaly platby u lékaře problém

Olomouc – Od začátku ledna si každý pacient, který zamíří do ordinace, musí připravit nejméně třicet korun. Poplatky za léčebnou péči vyvolaly v závěru roku mezi lidmi vlnu kritiky. Proti byli i někteří lékaři, obávali se zejména nárůstu administrativy. Například na Olomoucku dnes ale nový systém fungoval bez větších problémů.

V závěru minulého roku nechalo vedení zdravotnického zařízení nainstalovat na nejfrekventovanějších odděleních automaty, jejichž prostřednictvím mohou pacienti poplatek uhradit. Právě obsluha těchto přístrojů je pro řadu lidí zatím nepochopitelná.

Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant se nechal slyšet, že v nemocnici jsou čtyři automaty, u kterých je většinou někdo z personálu, aby s obsluhou pacientům pomohl. Obavy praktických lékařů z toho, že jim přibude papírování a kvůli tomu se také prodlouží čekací doby, se v Olomouci zatím nenaplnily. Většina praktiků ale v současné době vyčkává, co nový systém přinese, až se časem zaběhne. Podle praktického lékaře Jiřího Plevy to lidé celkem respektují. Pro obě strany je to prý nepříjemné, ale systém zatím bez problémů běží.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...