Německo zakázalo další neonacistickou skupinu. Během razie našla policie zbraně i hákové kříže

Úřady ve Spolkové republice Německo zasáhly proti další skupině hlásící se k neonacistické ideologii. Tamní ministerstvo vnitra zakázalo neonacistickou skupinu Wolfsbrigade 44, která usilovala o svržení demokracie. Na Twitteru o tom v úterý informoval mluvčí resortu Steve Alter. Brzy ráno policisté prohledali byty členů organizace ve třech spolkových zemích. Našli zbraně i hákové kříže.

Zdroj: ČTK/DPA Autor: Julian Stratenschulte

Cílem skupiny Wolfsbrigade 44 (Vlčí brigáda 44), známé také pod jménem Sturmbrigade 44 (Úderná brigáda 44), bylo podle ministerstva vnitra obnovení nacistického státu. K dosažení cíle byli členové organizace, která vznikla v roce 2016, ochotni použít i násilí.

Při raziích mělo přes 180 policistů za úkol zabavit majetek spolku a případné propagandistické materiály. Policie zasahovala v bytech jedenácti členů skupiny ve spolkových zemích Hesensko, Meklenbursko-Přední Pomořansko a Severní Porýní-Vestfálsko.

Podle agentury DPA se zatím našly mimo jiné nože, bajonety, kuše a mačety, ale i hákové kříže a předměty z dob nacistické třetí říše.

Skupina se pojmenovala po jednotce SS složené z trestanců

Číslice 44 ve jméně skupiny se podle agentury DPA vztahuje k čtvrtému písmenu abecedy. DD je zkratkou pro Division Dirlewanger, která odkazuje na speciální jednotku SS složenou z trestanců. V jejím čele stál Oskar Dirlewanger. Jednotka specializovaná na boj s partyzány, která proslula svou brutalitou, se účastnila mimo jiné potlačení Slovenského národního povstání v roce 1944.

Ministr vnitra Horst Seehofer letos zakázal již dvě krajně pravicové skupiny: Combat 18 a Nordadler. V březnu nechal rozpustit také spolek napojený na radikální hnutí Říšští občané, které nynější spolkovou republiku považuje za nelegitimní.