Už i Morgan Freeman. Několik žen obvinilo slavného herce z obtěžování

Oceňovaného amerického herce Morgana Freemana nařklo několik žen z nevhodného chování včetně nepatřičných dotyků či nemístných komentářů. Informovala o tom televize CNN, která získala výpovědi 16 žen, z nichž polovina se považuje za oběti a zbytek za svědkyně Freemanova počínání. Herec se v prohlášení omluvil všem, kdo se mohli cítit nepříjemně.

Morgan Freeman
Zdroj: ČTK/AP Autor: Yui Mok

„Každý, kdo mě zná a pracoval se mnou, ví, že nejsem člověk, který by druhé úmyslně urážel a nutil je cítit se špatně. Omlouvám se všem, kdo se cítili nepříjemně. Nikdy to nebyl můj záměr,“ napsal herec v prohlášení. Více se k obviněním nevyjádřil.

Jedna z žen, která s Freemanem pracovala na kriminální komedii Loupež ve velkém stylu (2017), televizi řekla, že se práce rychle změnila na sedm měsíců obtěžování a trápení. Tvrdí, že Freeman se jí nevhodně dotýkal a měl takřka denně průpovídky na její postavu a oblečení. Řekla také, že se jí jednou opakovaně pokusil zvednout sukni s dotazem, zda má kalhotky.

Další žena, která působila v produkčním štábu kriminálky Podfukáři (2013), vypověděla, že nyní 80letý herec ji a její asistentku opakovaně sexuálně obtěžoval tím, jak se vyjadřoval o jejich fyzických přednostech. „Věděly jsme, že když měl přijít, že nemáme nosit žádné svršky, které by ukazovaly naše prsa, že nemáme nosit nic, co by ukazovalo naše pozadí, tedy nenosit nic přiléhavého,“ řekla.

Freeman je jednou z největších hvězd Hollywoodu, na které dolehlo obvinění z nevhodného chování k ženám. Kauzu odstartoval případ kdysi vlivného producenta Harveyho Weinsteina, kterého obvinilo z obtěžování včetně znásilnění několik desítek žen.