Češce v Pákistánu opět prodloužili vazbu. Podle médií se přiznala, že v minulosti pašovala

Pákistánský soud prodloužil o dalších osm dní vazbu Češce, která byla v zemi zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informoval o tom pákistánský zpravodajský server samaa.tv. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová zprávu potvrdila. Podle pákistánských médií se žena k pašování heroinu přiznala, česká strana takovou informaci nemá.

Češka zadržená v Pákistánu s drogami
Zdroj: ČT24

Vyšetřování případu pákistánskými celníky podle Valentové nadále pokračuje. „Dokud nebude ukončeno, nebude stanoven ani termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovit výši trestu,“ sdělila Valentová.

Dodala, že soudnímu jednání je vždy přítomen zástupce české diplomacie, který sleduje, zda jednání probíhá podle mezinárodních standardů.

Podle pákistánského serveru samaa.tv Češka vypověděla, že Pákistán navštívila již v minulosti s cílem převážet heroin. Řekla rovněž, že někdo z jejích přátel se pašováním drog zabývá. Při činu jí prý pomáhali také někteří Pákistánci.

Mluvčí české diplomacie Valentová ale uvedla, že tuto informaci pákistánských médií o výpovědi Češky potvrdit nemůže.

Heroin v kufru

Devět kilogramů heroinu našli celníci u Češky v kufru. Žena dříve prohlašovala, že o předmětech ukrytých v zavazadle věděla, netušila však, že jde o heroin. Při předběžném výslechu v lednu česká občanka řekla, že je v Pákistánu již počtvrté.

Pákistánští celníci Češku zadrželi poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat dále do Irska.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.