Ariana Grande navštívila děti zraněné při teroristickém útoku v Manchestru

Americká popová zpěvačka Ariana Grande v pátek v manchesterské dětské nemocnici nečekaně navštívila své mladé fanoušky zraněné při nedávném teroristickém atentátu na jejím koncertě v tomto anglickém městě. Grande podepisovala trička a pózovala pro focení.

Ariana Grande
Zdroj: APInvision Autor: Matt Sayles

Při koncertě zahynulo při útoku sebevražedného atentátníka 22 lidí, včetně dětí, a desítky dalších osob byly zraněny. Grande se do Británie vrátila kvůli nedělnímu benefičnímu koncertu na podporu obětí útoku. Koncert bude v neděli po 20. hodině živě přenášet ČT Art. 

Místní média napsala, že třiadvacetiletá zpěvačka malým pacientům přinesla dárky a povídala si s nimi. Jednou z nich byla desetiletá Jaden Farrellová-Mannová, která při atentátu utrpěla zlomeninu obou nohou a zranění od střepin. Za sebou má už dvě operace.

„Zrovna seděla a koukala se na televizi, když (Grande) vešla. Byla úplně unešená. Vůbec to nečekala,“ řekla dívčina matka Sharon deníku Manchester Evening News.

Adam Harrison řekl BBC, že jeho dcera Lily se po setkání se svým idolem cítila „jako rocková hvězda“ a nemůže se dočkat nedělního koncertu, na němž vystoupí například kapely Take That a Coldplay a zpěváci Justin Bieber, Miley Cyrusová, Katy Perryová a Pharrell Williams. Lily bude podle svého otce propuštěna dnes nebo v neděli.

Bombový útok v manchesterské víceúčelové hale se stal 22. května 2017 pozdě večer krátce po skončení koncertu Grande, na nějž přišlo asi 20 000 diváků. Podle vyšetřovatelů byl atentátníkem dvaadvacetiletý Salman Abedi.

V sobotu policie oznámila, že v souvislosti s útokem zatkla v Manchesteru jednoho muže. Ve vazbě se tak nyní nachází 11 podezřelých, všichni muži.