Policie zatím pachatele z Reutlingenu nemohla vyslechnout. Je totiž na jednotce intenzivní péče, kam se dostal poté, co do něj najelo auto. Jeho řidič chtěl útočníkovo řádění zastavit. Vyšetřovatelé ale prohledali útočníkův byt a nenašli žádné důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že si svůj čin připravil.
Muž napadl nožem na kebab svou pětačtyřicetiletou polskou přítelkyni, se kterou společně pracovali v tureckém bistru. Žena utrpěla těžká poranění hlavy, kterým podlehla. Při následném útěku zranil útočník dalších pět lidí.
Podle Syřanových známých byla žena těhotná. „Byla Polka a myla u nás nádobí,“ řekl Syřanův spolupracovník z restaurace.

Zpravodaj ČT o vyšetřování útoků v Reutlingenu a Ansbachu
Policie nyní prověřuje, zda Syřan nespáchal čin v důsledku dlouhodobých duševních problémů. Svědci vypověděli, že se muž bezprostředně před útokem se svou přítelkyní pohádal.
Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann v reakci na vlnu útoků v Německu uvedl, že za téměř devět let, co je ve funkci, nezažil takový týden. Vyzval spolkovou vládu kancléřky Angely Merkelové, aby změnila ústavní zákony, a umožnila tak nasazení armády při podobných atentátech. Žádá i úpravy dalších spolkových zákonů, které řeší trestněprávní či přistěhovalecké otázky.