Smutek na sociálních sítích po útoku v Nice

Svět šokovala tragédie v Nice. Sociální sítě roní slzy ve francouzských barvách

Svět oplakává oběti útočníka z Nice, který přejel desítky osob kamionem. Lidé na sociálních sítích jsou šokovaní a vyjadřují Francouzům upřímnou soustrast. Na Twitteru okamžitě vznikl hashtag #PrayForNice (Modlíme se za Nice), kam přidávají nejrůznější obrázky srdcí, Nice a budov v barvách trikolóry. Častým motivem jsou trojbarevné slzy.

 

Francie chce po útoku v Nice prodloužit výjimečný stav, který trvá od listopadových atentátů v Paříži. Pachatelem je Francouz tuniského původu.

Útočník z Nice zabil nejméně 84 lidí na promenádě tak, že je přejel kamionem. Oběti uctily metropole, ale i další města po celém světě. Před desátou večer se v barvách trikolóry rozsvítí i Petřínská rozhledna v Praze.

Radnice kanadského Montrealu v barvách francouzské vlajky.

Do trikolóry se oblékl i hotel v Dallasu.

Francouzský novinář Clément Martel sdílel na Twitteru obrázek v barvách francouzské vlajky, který poslal do redakce jeden z čtenářů.

„Tohle musí přestat!!! Myslím na všechny v Nice,“ prohlásil jeden z uživatel Twitteru Gareth Bale.

„Moje myšlenky jsou s těmi, jež zasáhl strašlivý útok v Nice,“ píše vítěz cyklistického závodu z let 2013 a 2015 Chris Froome.

„Ale tohle je válka, samotné modlitby nestačí,“ míní skupina Art + Artists.

Tragédie zasáhla i Ameriku, která je v poslední době rovněž sužována teroristickými, ale i rasistickými útoky. „Modlíme se za vás,“ vzkazuje Francii město Miami.