OBRAZEM: Zkáza na kalifornské dálnici. Požár zničil desítky aut

Na hlavním dálničním tahu v jižní Kalifornii hořelo. Požár v oblasti Cajonského průsmyku vyhnal z aut stovky řidičů. Plameny dvacet vozů zničily. Podle policie nejsou žádní zranění, několik pruhů dálnice je ale uzavřeno. Vyhořelo také pět domů.
Požár na dálnici v Kalifornii
Zdroj: REUTERS/NBCLA.COM
Video Požár zachvátil auta na kalifornské dálnici (zdroj EBU)
video

Požár zachvátil auta na kalifornské dálnici (zdroj EBU)

Požár zničil v pátek během pouhých čtyř hodin oblast o rozloze 3500 akrů. Zkáze napomáhal silný vítr. Z dálnice nebylo kam odjet. „Tak jsme běželi pryč. Vzali jsme si jen peněženky a další věci,“ konstatovala jedna ze svědkyň, které zbyla z auta jen ocelová konstrukce. 

Talia Sclafaniová seděla v dodávce s fotbalovými spoluhráči, když přijela policie a hlásala, že lidé mají zůstat ve svých vozech. Tým přesto z vozu utekl a schoval se na tři hodiny na kopci. „Mnoho lidí plakalo, někteří zvraceli. Opravdu měli strach,“ uvedla svědkyně.

Dvacet vozů zničily plameny úplně, dalších deset částečně. Nikdo ale nebyl zraněn. Úřady musely evakuovat také 90 skautek z horské oblasti. 

Hořící auta se snažily uhasit kromě hasičů i vrtulníky. Někteří lidé vyslali do vzduchu malé drony, aby situaci zmapovaly. Úřady je na Twitteru varovaly, aby od toho upustili, protože helikoptéry by se mohly po srážce s malými bezpilotními letouny zřítit.

/*json*/{"map":{"lat":34.32583630596687,"lng":-117.42838180000001,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/