Práce jako dobrodružství. Pár projel 50 států, aby našel smysl života

S nejistou prací, zato s velkým plánem strávil mladý manželský pár z Texasu více než půl roku. Svatební cestu pojali Heath a Alyssa Padgettovi netradičně. Nasedli do karavanu a vydali se napříč státy s cílem poznat nejrůznější profese - za hodinovou mzdu bez fixní smlouvy. Jak oba přiznali, kromě pracovních zážitků chtěli poznat i tak trochu sami sebe. O své cestě natočili dokument, který lidé uvidí příští rok.

S plánem zkusit padesát různých zaměstnání v padesáti různých státech vyrazili novomanželé minulý rok na cestu, která je měla vyvést z nudy a stereotypu. V Texasu strávili celý život, a tak jednoho dne v práci dali výpověď a s humorem sobě vlastním se vydali žít trochu jinak.

Zatím Heath v každém státě zakusil odlišnou profesi, jeho manželka Alyssa vše popisovala na blogu a svého muže natáčela. Společně se rozhodli ukázat, jak se dá žít bez fixního měsíčního platu. Jejich putování ale přeci jen nebylo pouhým vrtochem z nudy. Stálý měsíční plat totiž ve Spojených státech nemá více než polovina pracujících lidí.

I když celý projekt oba manželé brali s mírnou nadsázkou, právě kvůli situaci na pracovním trhu má vznikající snímek jistou dokumentární hodnotu. "Chlapík, kterého jsem stínoval na farmě, vstával ve tři hodiny ráno, nakrmil prasata, postaral se o krávy, dojí je dvakrát denně. Myslím, že dnešní lidé už takovou práci vůbec neznají," popisuje Heath Padgett.

Kromě práce na farmě si tak zkusil třeba výrobu karamelu v coloradské čokoládovně nebo nabízení hamburgerů v Atlantě. Ve washingtonském zábavním parku pro změnu pracoval jako zombie a strašil návštěvníky. Na území Connecticutu naopak lidem pomáhal ve studiu jógy.

Celá cesta vyšla Padgettovy na 20 tisíc dolarů (492 tisíc korun) – s počátečním vkladem jim pomohli rodiče a sponzoři. Nyní si ale mladí manželé na pracovní vytíženost stěžovat nemusí. O svých zážitcích mluví v médiích a v kurzech radí ostatním lidem, jak sebrat odvahu a vymanit se ze stereotypu. Dokument, který o cestě natočili, chtějí uvést příští rok na jaře.

 

Video Události
video

Netradiční líbánky v podání texaského páru