
Lubitz před havárií užíval léky proti depresi
Robin během setkání s pozůstalými řekl, že pilot Andreas Lubitz měl strach, že problémy se zrakem ohrozí jeho zaměstnání. Během posledních pěti let před březnovou nehodou se obrátil na 41 lékařů, včetně několika psychiatrů. Sedm jich navštívil během posledního měsíce před nehodou.
Někteří lékaři byli přesvědčeni, že kvůli své psychické labilitě není schopen létat. Letecké společnosti to prý ale neřekli kvůli německým zákonům, které chrání soukromí pacientů, pokud nehrozí, že spáchají zločin nebo že si sami ublíží.
Andeas Lubitz měl také před nehodou na internetu hledat cyankáli, válium a jiné léky, které by přivodily smrt. Vychází to ze zprávy, kterou cituje německá televizní a rozhlasová stanice NDR. Podle této zprávy od vyšetřovatelů, kteří analyzovali jeho počítač v düsseldorfském bytě, přemýšlel kopilot v březnu o sebevraždě. Den před nehodou také hledal na stránkách Německé lékařské komory dokument, ve kterém člověk může předem určit, co mají lékaři dělat v případě, že on sám se kvůli špatnému zdravotnímu stavu nemůže vyjádřit.
Lubitz podle vyšetřovatelů využil před nehodou odchodu kapitána na toaletu, v kokpitu se zamkl a zahájil klesání, které skončilo nárazem letadla do hor. Všech 150 lidí na palubě letounu směřujícího z Barcelony do Düsseldorfu zahynulo.
Těla obětí nehody se vracejí domů
V úterý začal převoz ostatků obětí z Marseille do zemí, odkud pocházely. Ve středu do německého Düsseldorfu dorazilo prvních 44 rakví. Byly mezi nimi i pozůstatky 16 studentů a dvou učitelek gymnázia Josepha Königa ve městě Haltern. Celou zhruba 75 kilometrovou trasu z Düsseldorfu do Halternu doprovázela konvoj bílých a černých pohřebních vozů policie. Konvoj s rakvemi obětí projel i kolem gymnázia, kde se shromáždili i pozůstalí a přátelé mrtvých studentů.