Princ Philip byl hospitalizován kvůli plicní infekci

Londýn - Manžel britské královny princ Philip musel být ve čtvrtek odpoledne hospitalizován kvůli plicní infekci. Podle mluvčí Buckinghamského paláce se šestaosmdesátiletý princ léčí v nemocnici krále Eduarda VII. v centru Londýna. Zatím není jasné, jak dlouho na klinice zůstane.

Princův program na tento týden byl podle královského paláce zrušen. Nemocnice se ke stavu pacienta nevyjádřila. Podle mluvčí je ale princ s to se procházet a vyřizovat svou korespondenci a telefonáty.
   
Princ Philip, původem z řecké královské rodiny, je proslulý svou otevřeností a přímočarostí. K nejvýznamnějším osobnostem královské rodiny patří více než čtyři desetiletí. S Alžbětou se oženil v roce 1947. Formálně nemá žádnou funkci, je jen jedním z důvěrníků královny.
 
Philip se na veřejnosti objevil naposledy minulý týden při návštěvě francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a jeho choti Carly. Tuto středu však kvůli nachlazení zrušil účast na bohoslužbách k uctění památky novozélandského horolezce Edmunda Hillaryho, který jako první zdolal nejvyšší horu světa Mount Everest, právě v době Alžbětiny korunovace v roce 1953.