Řečtí teroristé z Revolučního boje se přihlásili k nedávným útokům na policii

Atény - Ke dvěma nedávným atentátům proti policii v Aténách se přihlásila řecká teroristická skupina Revoluční boj (EA). Týdeníku Pontiki zaslala osmistránkový text, který bude zveřejněn ve čtvrtek. Hlásí se v něm k útoku proti třem policistům před ministerstvem kultury ve čtvrti Exarchia z 5. ledna, při němž byl jeden policista těžce raněn, i k útoku proti policejní dodávce z 23. prosince. Ten se obešel bez zranění.

Řecká policie potvrdila, že jedna ze zbraní použitých při střelbě na policisty ve čtvrti Exarchia se již objevila v dubnu 2007 při útoku proti policejní stanici v aténské čtvrti Nea Iónia. Tento útok, při němž nebyl nikdo raněn, byl dosud poslední, k němuž se skupina přihlásila.

Skupina Revoluční boj se objevila na řecké scéně v roce 2003. Experti soudí, že se považuje za nástupkyni teroristického Hnutí 17. listopadu, které v letech 1975-2000 spáchalo 23 vražd a bylo před sedmi lety rozbito. EA je na seznamu teroristických organizací Evropské unie a je považována za jednu z nejnebezpečnějších skupin v Řecku. Dosud se přihlásila k osmi atentátům v Aténách. Mezi nimi je i raketový útok na velvyslanectví USA z ledna 2007, který ale způsobil jen hmotné škody. Celkem si těchto osm útoků vyžádalo tři lehce raněné.

/*json*/{"map":{"lat":37.974514992,"lng":23.7112426758,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/