Nejméně sedm zraněných při zemětřesení v Indonésii

Jakarta - Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy stupnice bylo dnes zaznamenáno při pobřeží indonéského ostrova Bali. Podle agentury Reuters, která se odvolává na místní ministerstvo zdravotnictví, utrpělo zranění několik lidí. Úřady zatím nevydaly žádné varování před ničivými vlnami cunami, ale otřesy byly cítit na celém ostrově. Podle meteorologické agentury bylo epicentrum 101 kilometrů jihovýchodně od města Nusa Dua.

Otřesy vyvolaly paniku mezi lidmi. Nejméně sedm lidí utrpělo zranění, někteří byli zasaženi padajícími předměty, jiní si zranění přivodili skokem z vyšších pater budov. Ve správním středisku Bali Denpasaru (na jihu země) se propadla střecha obchodního střediska.

„Když se ozvaly otřesy, byl jsem v obchodě. Někteří lidé začali křičet a utíkat pryč a nechali tam všechny svoje věci,“ uvedl jeden z obyvatel města Singaraja na severu ostrova.

Indonésie zažívá zemětřesení poměrně často, neboť leží v oblasti intenzivní seizmické aktivity, kde se setkává několik tektonických desek. Počátkem září zasáhlo silné zemětřesení o síle sedmi stupňů Richterovy stupnice indonéský ostrov Jáva. Zahynulo při něm přes sto lidí. Živel připravil 88 000 lidí o střechu nad hlavou, 54 000 budov a domů bylo poškozeno.