Zásilkoví teroristé z Řecka dnes stanou před soudem

Atény - Před soud v Aténách se postaví 13 obžalovaných v souvislosti s listopadovými útoky dopisními bombami. Obvinění patří k radikální anarchistické skupině. Bomby mířily třeba na švýcarské velvyslanectví v Aténách nebo do rukou francouzského prezidenta Sarkozyho.

Švýcarské, chilské, bulharské nebo německé velvyslanectví v Aténách, zde měly dopisní bomby explodovat. Například na francouzské velvyslanectví přišel balíček údajně od aténského pravoslavného arcibiskupství. Výbušnina byla ukrytá ve svazku sebraných spisů řeckého básníka.

„Balíček byl předán u vchodu na ambasádu. Naši místní zaměstnanci provedli zkoušku a zjistili přítomnost kovu. Při odstranění obalu se obsah vzňal,“ popsal případ Georg Farago, mluvčí švýcarského ministerstva zahraničí.

Video Zásilkoví teroristé před soudem
video

Zásilkoví teroristé před soudem

Řecká vláda nejsilnějším možným způsobem odsuzuje ty, kdo se marně pokoušejí terorizovat a narušovat veřejný klid. Reakce policie byla vynikající a vyšetřování už probíhá. Po dvou měsících teď 13 podezřelých stane u soudu. Dva z nich se už navíc k podílu na rozeslání série zásilek přiznali.