Berlusconi slíbil Ruby pět milionů za mlčení

Řím – Pět milionů eur za mlčení o jejich vztahu prý slíbil bývalý italský premiér Silvio Berlusconi tanečnici Karimě Mahrúgové, známé pod uměleckým jménem Ruby. Italský list La Repubblica dnes zveřejnil nahrávky jejích telefonátů s přáteli. Dívka marockého původu je hlavní postavou soudního procesu, v němž Berlusconi čelí obvinění ze sexu s nezletilou. Berlusconi pod tlakem skandálů a tíživé ekonomické situace své země z úřadu odešel loni na podzim a jeho kabinet vystřídala úřednická vláda Maria Montiho.

Nahrávky sice nepřinášejí převratné novinky ohledně bujarých „bunga bunga“ večírků pořádaných v Berlusconiho vile, ale potvrzují domněnky, že se bývalý šéf italské vlády snažil udělat vše pro to, aby vztah s mladičkou Ruby ututlal.

„Šílí po mně, v současnosti po mně naprosto šílí,“ svěřila se Ruby v telefonu v říjnu 2010. „Silvio mi pořád volá,“ řekla Ruby v telefonu svému bývalému příteli, sicilskému kadeřníkovi Sergiovi Corsarovi. „Řekl mi, abych se chovala jako blázen a plácala nesmysly a že mi dá cokoliv, co budu chtít,“ pokračovala. „S mým právníkem jsme se dohodli, že za to, že se budu chovat jako bláznivá, mi dá pět milionů eur, a on souhlasil,“ dodala. 

Ruby ve zveřejněných telefonátech několikrát opakovala, že s Berlusconim neměla sex. „Když lidé vidí krásnou holku v Berlusconiho domě, hned myslí na nejhorší a myslí si, že (ti dva) budou mít sex, ale tak to není,“ tvrdila Ruby. Ze zájmu médií prý strach neměla. „Budu mít hodně peněz, budu slavná, tak čeho bych se měla bát?“

Berlusconi je kromě sexu s osobou mladší 18 let podezřelý také z toho, že jako premiér zneužil svého postavení a osobní intervencí Ruby uchránil před policejním vyšetřováním kvůli krádeži.