Facebook: Nejen zábava, ale i pomoc v nouzi

New York - Facebook chce pomáhat v dárcovství orgánů. V USA a Velké Británii proto zavedl novinku, která by měla současné i budoucí dárce sdružovat. Facebook poskytne spojení mezi svými uživateli a registry dárců. Ti, kteří už se k dárcovství oficiálně nabídli, budou moct tímto způsobem motivovat ostatní.  Stačí si takovou záložku přidat na profil. V Americe čeká na transplantaci více než 112 tisíc pacientů a 18 z nich každý den kvůli nedostatku orgánů zemře.

Podle zakladatele facebooku Marka Zuckerberga není tato sociální síť jen pro zábavu, ale osvědčila se i jako pomocník v krizových situacích. „Když se přes Missouri prohnalo tornádo, spousta lidí používala facebook k organizaci a vrácení věcí, které se ztratily. V Japonsku lidé díky facebooku hledali rodiny a přátele. Chceme pomáhat v podobných případech, například i lidem, kteří potřebují dárcovství orgánů,“ prohlásil Zuckerberg.

Na tuto myšlenku prý Zuckerberga přivedlo přátelství s někdejším šéfem Applu Stevem Jobsem, který podstoupil transplantaci jater. „Jde o opravdu kulturní prohlášení, když organizace, která má moc a prestiž facebooku, přijala dárcovství orgánů jako jeden ze svých principů,“ říká generální ředitel společnosti Donate Life America David Fleming.

Video Facebook pomáhá při dárcovství orgánů
video

Facebook pomáhá při dárcovství orgánů