Rebekah Brooksová, Andy Coulson a šest bývalých novinářů a zaměstnanců již neexistujícího bulvárního listu News Of the World (NoW) jsou obviněni z toho, že se snažili v období od října 2001 do srpna 2006 zachytit komunikaci jiných lidí.
Brooksová bude čelit třem obviněním - jedno z nich se přitom týká nepovoleného přístupu do telefonu zavražděné školačky Milly Dowlerové, další odposlechů odborářského předáka Andrewa Gilchrista. „Nejsem vinna. V době, kdy jsem byla šéfredaktorkou, jsem nedávala povolení k odposlechům a ani jsem o nich nevěděla,“ cituje BBC Brooksovou.

Komentář Jana Jůna
Coulson je rovněž obviněn v souvislosti s případem Dowlerové. Právě odhalení toho, že byl telefon školačky nabourán, vedlo loni v červenci k uzavření bulvárních novin News of the World. Clkem čelí čtyřem různým obviněním.
Mezi oběti, kterým se někdo nahackoval do telefonu, patří ale i bývalý ministr vnitra David Blunkett, stejně jako herec Jude Law, jeho exmanželka Sadie Frost a herečka Sienna Miller.
Mezi další osoby, které byly obviněny, patří bývalý šéfredaktor News of the World Stuart Kuttner, redaktor zpravodajství Greg Miskiw, asistent editor Ian Edmondson, reportér Neville Thurlbeck, asistent editor James Weatherup a soukromý detektiv Glenn Mulcaire, píše BBC.
Kauza se rozšiřuje dál a dál
Britská policie mezitím rozšířila vyšetřování nekalých praktik v britských médiích i na bulvární listy patřící skupinám Trinity Mirror a Express Newspapers. Uvedla to zástupkyně šéfa Scotland Yardu Sue Akersová.
Vyšetřování se nejprve zaměřovalo na odposlechy, kterých se dopouštěli novináři v britských bulvárech Ruperta Murdocha. Později se rozšířilo i na neoprávněné pronikání do počítačů a na uplácení policistů výměnou za informace.
Poté, co skandál propukl před rokem naplno a vedl k uzavření Murdochova nedělníku News of the World, byla ustavena i nezávislá vyšetřovací komise pro etiku v médiích vedená soudcem Brianem Levesonem.