Pokud by NATO přistoupilo na rozmístění protiraketového systému, byl by to zřejmě první krok ke zřízení bezletové zóny nad severní Sýrií, o což Turecko dlouho usiluje. Turecko totiž čelí nejen občasné střelbě či bombardování ze Sýrie, přijímá ale také denně tisíce syrských uprchlíků. Minulý týden jich přešlo za 24 hodin 9 000, celkem už je v Turecku 115 tisíc syrských uprchlíků.
Generální tajemní NATO Fogh Rasmussen tvrdí, že je aliance připravena „udělat k obraně Turecka, co bude třeba“. „Máme několik plánů, jak zajistit ochranu a obranu Turecka, a doufáme, že je to také odstrašující, takže nikdo na Turecko útočit nebude,“ řekl.
Boje u Ras al-Ajnu mohou do konfliktu vtáhnout také syrské Kurdy, kteří tvoří velkou část obyvatelstva v této oblasti. Město je součástí provincie Hasaká, v níž se těží ropa. Syrští Kurdové se zatím do bojů nezapojili.
Syrské opozici se po intenzivních čtyřdenních rozhovorech v Dauhá podařilo sjednotit se a vytvořit Národní koalici opozičních sil a syrské revoluce. Řídit je bude padesátiletý sunnita Ahmad Muáz Chatíb. Ten bude o záměrech nové koalice odpoledne jednat v Káhiře se zástupci LAS. Očekává se, že státy LAS novou koalici uznají za reálného představitele syrské opozice.