Nelson tak jde přesně proti proudu, protože federální vláda se naopak snaží zbraně omezit. Podle jednoho z členů městské rady je opatření symbolické, protože nestanoví tresty za jeho porušení; vysílá však signál potenciálním zločincům a slouží zároveň jako vyjádření podpory právu na držení zbraní, které má v USA dlouhou tradici. Místní politici také doufají, že se město stane bezpečnějším.
Duane Cronic, člen městské rady Nelsonu:
„Tahle vyhláška je odstrašujícím opatřením a vzkazem pro všechny potenciální kriminálníky, aby si dobře rozmysleli, jestli k nám do města zavítají.“
„Nemyslím, že to bude mít nějaký efekt. Nikdo si nekoupí zbraň proto, že musí. Kdo ji nemá, tak ji nikdy nechtěl a nekoupí si ji ani teď. A to oni vědí. Tohle je jen rétorika Tea Party. Snažili se to rozšířit i do dalších měst v zemi, ale nepovedlo se,“ říká jeden z místních obyvatel Lamar Kellett.

Každá rodina v Nelsonu musí vlastnit zbraň
V jiných amerických státech je trend spíš opačný, tedy zákony o zbraních zpřísňovat. Debata o kontrole zbraní se ve velkém rozpoutala po prosincovém masakru na základní škole v Newtownu, kde střelec zabil 20 dětí a šest dospělých. Právě rodiče zabitých dětí tlačili na zákonodárce ve státě Connecticut, ať držení zbraní zpřísní. Politici se už dohodli a s návrhem souhlasí, hlasovat mají ve středu. Seznam zakázaných zbraní se rozšíří o více než sto typů, přibudou přísnější kontroly majitelů zbraní. A prodávat se budou zásobníky jen o velikosti maximálně deset nábojů.