„Hledá se tygr“. Paříž marně pátrá po šelmě

Paříž - V Paříži hledají uprchlého tygra. Šelmu zahlédlo dopoledne několik očitých svědků nedaleko zábavního parku Disneyland. Jedna žena ji stačila i vyfotografovat. Do pátrání se zapojila policie, hasiči i lovci medvědů. Po zvířeti pátrá dokonce vrtulník s termokamerou. Úřady vyzvaly místní obyvatele, aby nevycházeli z domů.

Žena upozornila úřady na zvíře v areálu parkoviště supermarketu v Montevrain, východně od francouzské metropole. "Nechtěla ven z auta, volala na mě, že asi viděla rysa," uvedl majitel obchodu, jehož manželka zvíře zahlédla. Obyvatelé Montevrain a dvou dalších měst byli vyzváni, aby zůstali doma. Rodiče jezdili pro děti autem až ke škole.

„Úřady netuší, odkud může tygr pocházet. Podle dostupných fotografií to není dospělý jedinec a váží asi 100 kilogramů,“ řekl zpravodaj ČT Petr Zavadil.

Vrtulník vybavený termokamerou šelmu odhalil v jednom lesíku, pátrací tým tam ale po příchodu nalezl už jen stopy zvířete. Hon na tygra ve volné přírodě komplikuje podle odborníků kromě jiného to, že má sklon k „siestám“. Může například usnout na větvi stromu a hodiny se nehýbat. Pátrání bylo kvůli tmě pozastaveno, začne se zase v osm hodin ráno.

Ve Francii hledají tygra
Zdroj: ČTK/AP/Thibault Camus

Tygr je chráněný živočišný druh a měl by být raději chycen živý. „V rámci možností se pokusíme ho uspat. Pokud se ale bude chovat nebezpečně či agresivně, bude dán povel ho zastřelit,“ řekl zástupce úřadů novinářům. Podle dosavadních poznatků se předpokládá, že jde o mladého tygra o váze asi 70 kilogramů.

Žádná zoologická zahrada, zvířecí park, cirkus či soukromník dosud nehlásili, že by se jim ztratil tygr. Místní komentáře soudí, že by mohlo jít o zvíře, které někdo choval nelegálně.

/*json*/{"map":{"lat":48.86727426319464,"lng":2.751114550000011,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/