Slovácký marihuanový Mičurin odhalen. Jeho rostliny dosahovaly výšky vánočního stromku

Uherskohradišťsko - Policie odhalila pěstitele nejkvalitnější marihuany, jaká kdy vyrostla ve Zlínském kraji. Muž ze Slavkova na Uherskohradišťsku vsadil na kvalitu a odborně křížil ty nejdražší druhy z dovozu. Jeho tajemství ale prozradili náhodně zadržení zloději.

S ničím srovnatelným se policisté na Slovácku dosud nesetkali. Osmadvacetiletý finanční poradce z vesničky Slavkov ukrýval ve svém domě šlechtitelskou stanici. V ní hýčkal a křížil konopí, jehož semena si po internetu za stovky dolarů objednával z celého světa. Důmyslným zařízením udržoval ideální světlo, teplo a vlhkost. „Rostliny řízkoval, snažil se je vypěstovat tak, aby vydržely v našich klimatických podmínkách, nepodléhaly chorobám, měly kvalitní výnosy. O to bylo jeho počínání nebezpečnější,“ vysvětlil kriminalista Jan Dibďák.

Další čerstvě sklizené důkazy své vědecko-podnikatelské vášně schovával pachatel v budově v nedalekém Dolním Němčí - více než tři desítky mohutných svazků. Narkomani by koupili nejen listy, ale v tomto případě i šišky. Dohromady odhadem za půl milionu korun. „Jsou dobře prodejné, jedna šištička se prodává za 200 až 250 korun. Jsou nebezpečnější v tom, že člověk získá rychleji závislost, mají vyšší účinek díky THC,“ doplnil kriminalista Dibďák.

Video Bronislav Šabršula, Policie ČR v Uherském Hradišti, k případu
video

Bronislav Šabršula, Policie ČR v Uherském Hradišti, k případu

Pěstiteli hrozí až tříleté vězení. O rok méně pak dvojici zlodějů, kterým se za mimořádně silné kuřivo nechtělo platit, a tak se pro dvě rostliny veliké jako vánoční stromky vloupali. Jen díky jejich neopatrnosti všechno prasklo. „Policisté, kteří vykonávali dopravně bezpečnostní akci v obci Nivnice, si všimli podezřelého vozidla, z kterého čouhá kus rostliny. Vozidlo zastavili a podle charakteristického zápachu poznali, že se jedná o marihuanu,“ dodal šéf Policie ČR v Uherském Hradišti Bronislav Šabršula.

Zabavené zelené zboží nejspíš brzy poputuje do speciálního policejního skladu v Brně. A úplně na závěr do pece. O tom ale nejdřív musí rozhodnout soud.

Čerstvě sklizené stonky marihuany
Čerstvě sklizené stonky marihuany