První burčák bude o týden později než loni, kvůli chladnějšímu počasí

V pátek budou moci lidé ochutnat první letošní burčák. Vinaři sbírají rané odrůdy a připravují nápoj k prodeji. Po několika teplých letech, kdy počasí dozrávání hroznů uspíšilo až o několik týdnů, se tak vinařský kalendář vrací k tradičním termínům.

Lisování hroznů
Zdroj: ČTK Autor: Igor Zehl

První burčák v sezoně bývá z raných odrůd Irsai Oliver nebo Solaris. Tuto odrůdu právě sbírají i ve Valticích, letos později než v minulých letech.„Extrémní byl rok 2018, který byl velmi raný, ten jsme sbírali už začátkem srpna,“ řekl vinař Marek Šťastný. „Počasí se po několika letech vrací do normálu,“ poznamenal prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray.

Úroda je podle Marka Šťastného zatím dobrá. Hrozny vypadají zdravě. „Jsou krásně nalité. Letos byl dostatek vláhy,“ říká s tím, že to zaručuje i dostatek vylisované šťávy. Předtím se ale musí hrozny roztřídit a oddělit bobule od stopek a vinařský lis z nich pak dostane to nejlepší. Čerstvou hroznovou šťávu vinaři čerpají do tanků a pak ji odkalí. Po zkvašení z ní bude burčák.

Burčák může být jen z tuzemských hroznů

Jako burčák se smí na českém trhu označovat pouze nápoj z českých hroznů. Pokud se vyrábí ze zahraničních, musí nést označení částečně zkvašený hroznový mošt. V Česku ho lze oficiálně prodávat už od 1. srpna. Kvalitu burčáku a způsob jeho prodeje každoročně kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Ty, kteří nesplňují podmínky, pokutuje.

Vinař Miloslav Machuča měl stánek vždy u mostu přes Novomlýnské nádrže. Kvůli jeho opravám bude letos prodávat o pár kilometrů dál. „Neprojede tam ani auto, protože je to uzavřené, takže se zkusím postavit na objízdnou trasu, nejspíš někam před Dolní Věstonice,“ řekl vinař, který na burčák zpracuje devadesát procent úrody, hlavně Irsai Oliver.

Zatímco kvalitu prvních hroznů si vinaři pochvalují, na hodnocení celé úrody je podle nich ještě pár týdnů čas.

Burčák podle stadia kvašení
Zdroj: Burčákové slavnosti