Řidiče kamionu poslal kvůli riskantnímu předjíždění soud do vazby. V Německu ho viní z pokusu o vraždu

Krajský soud v Brně poslal do vazby dvaapadesátiletého řidiče kamionu, který čelí v Německu obvinění z pokusu o vraždu kvůli riskantnímu předjíždění na silnici B12 v bavorsko-českém pohraničí. Řidičův manévr zachytila palubní kamera z kabiny předjížděného nákladního vozu.

Řidič kamionu u Krajského soudu v Brně
Zdroj: ČT24

Krajský soud rozhodl pro řidiče o takzvané předběžné vazbě. „Trestní řád říká, že důvodem pro její uvalení mohou být obavy z útěku. Nyní bude záležet na státním zástupci, zda navrhne předávací vazbu, na jejímž konci by mohlo být předání muže do Německa,“ řekla mluvčí soudu Eva Angyalossy.

Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce. Záznam manévru pochází z 22. ledna, kdy řidič předjížděl právě ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dvouproudový opět sveden do jediného proudu.

Předjíždějící kamion se v poměrně hustém provozu jen velmi těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, autobusem a následnou kolonou osobních vozů. „Kolize by měla katastrofální následky,“ informovala německá média.

List Passauer Neue Presse s odvoláním na pasovského státního zástupce Waltera Feilera v únoru napsal, že řidič má být co nejrychleji zatčen ve své vlasti. Byl na něj vydán evropský zatykač. Německé státní zastupitelství ho podle Feilera podezírá z „pokusu o vraždu obecně nebezpečnými prostředky“.