Na přejezdu u Liberce se srazil vlak s náklaďákem, škoda přesáhla 25 milionů

Škoda za více než 25 milionů korun zůstala po ranním střetu osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu nedaleko Liberce. Podle policie zřejmě nákladní automobil na přejezdu uvízl, nikomu se ale nic nestalo. Nehoda se stala na frekventované trati z Liberce na Jablonec nad Nisou a dál na Tanvald. Vlaky zřejmě nebudou jezdit až do odpoledne.

Osobní vlak se střetl na přejezdu u Vratislavic nad Nisou s nákladním autem

Zdroj: ČTK/Drážní inspekce

Nehoda se stala pár minut před osmou hodinou v Prosečské ulici mezi Vratislavicemi nad Nisou a Prosečí. Na vlaku je podle mluvčího drážní inspekce Martina Drápala škoda 25,6 milionu korun, škodu na nákladním autě pak vyšetřovatelé odhadli na 200 tisíc a 100 tisíc bude stát oprava poničené trati.

Okolnosti nehody vyšetřuje vedle drážní inspekce i policie. „Nákladní automobil pravděpodobně uvízl na přejezdu, strojvedoucí pravidelného vlakového spoje již nebyl schopen střetu zabránit. Provedené dechové zkoušky jak u řidiče nákladního vozidla, tak u strojvedoucího byly negativní,“ doplnil mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

Podle původních informací běl být provoz obnoven do desáté hodiny dopoledne, na několik vlaků však cestující čekali marně. Mezi Libercem a Jabloncem spoje stále nejezdí. České dráhy chtějí provoz obnovit kolem patnácté hodiny, proto mezi oběma městy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Lidé mohou využít i tramvaj a regionální autobusy.