Lékař srazil mladíka na přechodu a ujel. Od soudu odešel s podmíněným trestem

Okresní soud v Ostravě odsoudil dnes už bývalého zástupce přednosty onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Ostravě Jaroslava Hájka. Lékař podle obžaloby srazil autem na přechodu pro chodce mladíka a od nehody ujel. Trestní senát proto Hájka odsoudil na dva roky s tříletou podmínkou. 

Lékař Jaroslav Hájek před okresním soudem
Zdroj: ČT24

Hájek od nehody ujel a neposkytl vážně zraněnému studentovi pomoc. Po nehodě rezignoval na funkci zástupce přednosty kliniky. Lékař sice už dostal trestním příkazem podmínku na 3 roky, k tomu navíc zákaz řízení na 50 měsíců a pokutu 50 tisíc korun, žalobce ale s trestem nesouhlasil, proto se konalo hlavní líčení.

Lékař mladíka mířícího do školy srazil loni 25. října. Policisté Hájka dopadli a obvinili po několika dnech. Auto našli v jednom z ostravských autoservisů. Poškozené části byly v té době už částečně demontovány. Muže obvinili z neposkytnutí pomoci a ublížení na zdraví, ve vězení může strávit až pět let.

„Řidič nepopírá, že nehodu zavinil,“ poznamenal redaktor České televize Tomáš Indrei, který soudní líčení sledoval. Hájek se podle něj hájil tím, že údajně vůbec nevěděl, že někoho srazil. „Těsně po střetu se podíval do zpětného zrcátka, viděl údajně stojící postavu, a proto pokračoval dál v cestě. Myslel si totiž, že mu rukou rozbila čelní sklo,“ doplnil Tomáš Indrei.

Hájek je podle soudního znalce prakticky slepý na levé oko, na pravém oku má také defekt. Expert, který Hájka vyšetřoval, dodal, že s touto oční vadou nemůže vlastnit řidičský průkaz.