Víkend přinese komplikace na D1. U Jihlavy se bude jezdit jedním pruhem

Řidiče čekají na dálnici D1 o prodlouženém víkendu další komplikace. Mezi Pávovem a Velkým Beranovem se totiž bude jezdit jen v jednom pruhu každým směrem. Úplně uzavřen bude sjezd Velký Beranov.

O víkendu se uzavře další část dálnice
Zdroj: ČTK Autor: Adéla Orawská

Práce na úseku mezi 112. a 119. kilometrem dálnice zahájí stavební firmy v sobotu v šest hodin ráno a dokončí je v neděli ve 14 hodin. Ve směru na Brno i Prahu se tak bude jezdit pouze jedním pruhem. Dělníci budou na tomto úseku instalovat přechodné dopravní značení.

V neděli od 14 hodin se pak doprava ve směru na Prahu povede v daném úseku ve dvou zúžených pruzích v protisměru.

Mohou se tvořit kolony

„V levém jízdním pásu bude v tomto úseku probíhat modernizace podle stanoveného harmonogramu. Práce v tomto úseku by měly trvat do 23. srpna letošního roku. Řidiči musí počítat s tím, že se mohou v místě nárazově tvořit kolony,“ řekla jihlavská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Sjezd z dálnice D1 ve směru do Brna bude uzavřen na exitu 119 Velký Beranov od 30. dubna do 23. srpna. Řidiči tak budou muset využít objízdné trasy.

„Pokud budou řidiči chtít ve Velkém Beranově najet na dálnici D1 a pokračovat dál na Prahu, musí nejdříve najet na dálnici ve směru na Brno, pokračovat až na exit 134 Měřín, poté jet po silnici II/352 a znovu najet na dálnici D1. Pak už mohou pokračovat v původním plánovaném směru jízdy na Prahu,“ uvedla mluvčí.

Na Vysočině se opravují tři úseky 

„Řidiči jedoucí po D1 od Brna musí sjet z dálnice buď již na exitu 134 Měřín, nebo až na exitu 112 Jihlava,“ řekla Čírtková.

Opravy šesti kilometrů dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem byly zahájeny loni na podzim. Rekonstrukce za 590 milionů korun bez daně bude dokončena v červnu 2018. Provádí ji sdružení firem vedených Vodohospodářskými stavbami.

Na území Vysočiny pracují dělníci také na modernizaci dalších tří úseků D1. Opravy probíhají mezi Hořicemi na 75. kilometru a Koberovicemi na 81. kilometru na Pelhřimovsku, mezi Měřínem, Velkým Meziříčím a Lhotkou a mezi exity 162 Velká Bíteš a 168 Devět křížů.

Video Události
video

UDÁLOSTI: Dálnice D1 zažila výjimečnou noc