Táborská nemocnice se dočká přestavby

Tábor - Nemocnici v Táboře čeká rozsáhlá přestavba. Její příprava trvala šest let a bude stát 350 milionů korun. Začátek přípravných prací plánuje vedení nemocnice ještě v tomto roce. Přestavba pak bude probíhat za plného provozu po celé 4 roky.

Hlavními důvody, proč se vedení nemocnice rozhodlo vše změnit jsou zastaralé operační sály i nevyhovující hygienické normy v dalších medicínských provozech. „První fáze jsou operační sály, následuje téměř paralelně přístavba příjmových ambulancí spolu s jednotkou ARO,” specifikoval plánované opravy Ivo Houška, ředitel Nemocnice Tábor.

Již v letošním roce zaplatí nemocnice 16 milionů korun na přípravné práce. Z toho deset milionů poskytl ze svého rozpočtu Jihočeský kraj. „Každoročně investujeme minimálně 80 milionů korun do nemocnic,” uvedl Vladimír Pavelka, náměstek hejtmana Jihočeského kraje pověřený zdravotnictvím. Finančně se na rekonstrukci bude podílet nejen kraj, ministerstvo zdravotnictví ale i evropské fondy.

Rekonstrukci provedou stavební firmy za plného provozu nemocnice, pacientů i návštěv se ale vše dotkne jen minimálně. Zaměstnanci nemocnice i její pacienti se shodují, že budova postavená v roce 1940 si modernizaci zaslouží. Celková přestavba táborské nemocnice by měla skončit v roce 2010. Poté se zařízení stane jedním z nejmodernějších na jihu Čech.