Politický fantom nabádá k odtržení městské části a kritizuje radnici Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí - Netradičním způsobem se někdo pouští do politického boje v Ústí nad Orlicí. Anonymní iniciátor tam vyzývá k odtržení části Hylváty od zbytku města a v následné petici kritizuje práci radnice. Pod svá prohlášení se ale nepodepsal, a zanechal tak prostor pro spekulace. Starosta města si myslí, že politickým fantomem je zhrzený regionání politik.

Jedním ze spoluautorů výzvy by měl být Zdeněk Nezval (ČSSD) - politik, který neúspěšně kandidoval do zastupitelstva města. Stojí také za vznikem petice, která kritizuje ústeckou radnici. Nezval přiznal, že výzva k odtržení Hylvát od města byla anonymní. Iniciátoři následné petice se už ale pod její vznik podepsali. „Já jsem na prvním místě coby nejstarší, a pak tam jsou další čtyři lidé. Je to i s adresou,“ dodal Nezval.

Podle starosty Richarda Peška (ODS) je Zdeněk Nezval zhrzený regionální politik, který čeří vodu: „Ti, co píší petice, aniž by se chtěli domlouvat, si tak jen řeší vlastní problémy a mindráky.“ Peticí se starosta podle svých slov bude zabývat až ve chvíli, kdy dorazí na radnici. Do té doby ji bude považovat za iniciativu několika anonymních jedinců.