Opozice obviňuje starostu České Skalice ze zastrašování

Česká Skalice - Starosta České Skalice Tomáš Hubka z ODS čelí na radnici kritice opozičního sdružení lidovců a nezávislých. Podle nich si stěžoval na zastupitele Jana Vlčka u zaměstnavatele a mohl způsobit, že přijde o práci. Opozice to hodnotí jako ohrožení principů zastupitelské demokracie.

Zastupitel Vlček se často na radnici na něco ptá. Ŕíká, že ho lidé zvolili a na otázky má právo. Starostovi však došla trpělivost a kvůli častým dotazům a práci zastupitele si na něj stěžoval u zaměstnavatele na krajském úřadě. Napadený Vlček se však brání: „Já to hodnotím jako nepřípustné zasahování a zastrašování zastupitele města. Považuji to za nepřípustný precedens i pro ostatní zastupitele, kteří jsou v mém postavení,” zdůrazňuje.

Starosta celou záležitost komentovat nechtěl. Podle něj je Vlček notorickým tazatelem a stěžovatelem. Bývalý starosta Petr Fejfar považuje počínání starosty Hubky za nepřijatelné. „Tady v České Skalici se stal nehezký útok na principy demokracie, na zastupitelskou demokracii jako takovou, protože výkon mandátu je svobodný a volný a útočit na někoho po jeho pracovní stránce, chtít ho pracovně zlikvidovat, myslím, že je to nejhrubší zrno, které do politiky nepatří,” je přesvědčen Fejfar.

Jana Vlčka si v zaměstnání na krajském úřadě kvůli starostově stížnosti zavolali nadřízení a on musel vysvětlovat. Přiznává, že ho napadlo, že stížnost podal starosta Hubka a dodává, že „ u některých zaměstnavatelů, kdyby ten zájem byl, tak to může mít dopad i na postavení v práci.” Starosta pokus o diskriminaci odmítá a uvádí, že Vlčkovi je dán nadstandardní prostor k diskusi i písemným vyjádřením, kterým je vždy v rámci zákona odpovězeno. Proto zatím o omluvě neuvažuje.