Ve Františkových Lázních se vede spor o název golfového klubu

Františkovy Lázně - Neobvyklý spor řeší radnice ve Františkových Lázních. Ta chce statisíce korun od golfového klubu za to, že používá název města. Golfisté ale tvrdí, že dělají městu reklamu. Radní jsou přesvědčení o opaku.

Za to, aby mohli golfisté odpalovat míčky u Hazlova na Chebsku, zaplatili podnikatelé kvůli úpravám terénu přibližně 100 milionů korun. Další dva miliony utratili za reklamu. Pokud nezaplatí radnici za používaní názvu, hrozí jim, že o něj přijdou.

„Mluví se o částce dva miliony korun - to znamená 500 tisíc za každý rok. Do budoucna pan starosta mluví o nepoužívání jména Františkovy Lázně,” říká Martin Cabal, zástupce Golf clubu Františkovy Lázně. „Františkovým Lázním jsme udělali hodně reklamy. Vytiskli jsme například 50 tisíc letáků, kde byly fotografie města,” myslí si prezident golf clubu Manfred Nietert.

Podle starosty Ivo Mlátilíka ale město dělá reklamu golfovému klubu, který je na neznámém místě u Hazlova. „Já se nebojím říct, že vlastně parazituje na jménu Františkovy Lázně. My jsme známí od roku 1793 po celé Evropě i ve světě.” Právník Martin Tocik se nedomnívá, že by obec Františkovy Lázně měla možnost domáhat se právní ochrany.

Golfisté tvrdí, že v roce 2002 o názvu vedení radnice informovali. V zápisu ze zastupitelstva je uveden jen německý překlad klubu s tím, že radnice toto stejně nemůže omezovat. Starosta ale oponuje: „Já tvrdím opak, můžeme s tím něco dělat, nebereme to na vědomí.”

Zástupci golfového klubu se budou snažit vyřešit spor s představiteli Františkových Lázní na jednání 15. května.