Po výbuchu hořela výrobna prskavek v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - V Neštěmicích v Ústí nad Labem dnes ráno začala po výbuchu hořet výrobna prskavek. Při požáru se zranili dva lidé. Jednoho vážně popáleného transportoval vrtulník na specializované popáleninové centrum do Prahy. Druhý byl ošetřený v Ústí. O požáru informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

„My jsme přijali jednoho muže s popáleninami na ruce. Byl ošetřen ambulantně a propuštěn domů,“ řekl mluvčí Krajské zdravotní, která spravuje Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Jiří Vondra. Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky, nasadily dva vodní proudy. Hořel jeden z výrobních objektů.

Výrobna prskavek v Neštěmicích je pobočkou firmy Drutep z Teplic, která vyrábí také aviváže, škroby na prádlo, tónovací malířské barvy, tuhé podpalovače nebo koupelovou kosmetiku. Výroba prskavek má v Drutepu sedmdesátiletou tradici, jako první na světě začal vyrábět tvarované prskavky. Svou produkci vyváží do zemí Evropské unie a do Kanady. V závodě pracuje na výrobě prskavek asi 30 lidí.

Video Telefonát Jana Stuchlíka
video

Telefonát Jana Stuchlíka