Tři lidé zemřeli při nehodě u Českého Krumlova

Velešín (Českokrumlovsko) - Při srážce osobního vozidla s nákladním mezi Velešínem a Netřebicemi na Českokrumlovsku zemřeli dnes tři lidé. Havárii nepřežili dvaatřicetiletý muž, osmadvacetiletá žena a pětileté dítě v osobním automobilu. Silnice I/3, která spojuje České Budějovice s rakouským hraničním přechodem Dolní Dvořiště, je v místě nehody částečně uzavřena. Dopravní omezení potrvá do 21 hodin.

Příčiny nehody policisté zatím vyšetřují. „Víme jen, že řidič osobního automobilu Opel Astra vjel z dosud neznámých příčin do protisměru, kde se srazil s nákladním vozem Volvo,“ řekl policejní mluvčí Milan Bajcura. Osobní vůz prý jel ve směru od Českých Budějovic do Dolního Dvořiště. Podle dostupných informací byly všechny mrtvé osoby členové jedné rodiny. Řidiči nyní musí místo nehody stále objíždět po vedlejších komunikacích.

Je to již třetí nehoda letošního léta v Jihočeském kraji, při níž zemřeli tři lidé. Nejprve 7. června nepřežili u Jindřichova Hradce střet s autobusem tři pasažéři osobního auta. V Táboře v sobotu 21. července nad ránem zahynuli tři mladíci, jejich vůz narazil do stromu.